Пригодівський заказник

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 17:44, 24 травня 2019, створена TohaomgBot (обговорення | внесок) (замінено закодовану відсотковим кодуванням частину URL-адреси на кирилічні літери)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Лісовий заказник місцевого значення «Пригодівський»
 
Категорія МСОПIV (Заказник)
Розташування: Старобільський район, Луганська область, Україна Україна
Найближче місто: Попасна
Площа: 69,8 га
Заснований: 30 серпня 2007
Керівна
організація:
Старобільське лісомисливське господарство
Країна Flag of Ukraine.svg Україна

Приго́дівський — один з об'єктів природно-заповідного фонду Луганської області, лісовий заказник місцевого значення.

Розташування[ред. | ред. код]

Заказник розташований у Старобільському районі Луганської області, на території кварталу 39 Старобільського лісництва Державного підприємства «Старобільське лісомисливське господарство».

Історія[ред. | ред. код]

Лісовий заказник місцевого значення «Пригодівський» оголошений рішенням Луганської обласної ради п'ятого скликання № 15/15 від 30 серпня 2007 р.

Загальна характеристика[ред. | ред. код]

Лісовий заказник «Пригодівський» має площу 69,8 га. Рельєф території заказника являє собою південно-східні круті схили, на яких галявини чергуються із лісовими насадженнями на різного ступеня солонцюватості суглинистих та легкосуглинистих і змитих ґрунтах.

До складу заказника входить байрачний ліс з 50—60-річною дібровою порослевого походження, в якій переважають чисті дубові насадження, що мають високі таксаційні характеристики: висота — 14—16 м, діаметр стовбурів — 18—20 см, повнота — 0,6, бонітет — 4.

Рослинний світ[ред. | ред. код]

В заказнику домінують дубові насадження з домішками лісових культур, представлених кленом, акацією білою, липою.

Заказник був створений з метою охорони та збереження унікальних для південно-східної частини України формацій та асоціацій лісової та лучної рослинності з елментами лісових сполучень байрачних лісів та відкритих ландшафтів. В заказнику створені сприятливі умови для збереження у природному стані та відтворення рідкісних видів рослин, у тому числі занесених до Червоної книги України: тюльпан дібровний, тюльпан Шренка, рябчик малий та інші.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]