Принцеса спецій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Принцеса спеційPicto infobox cinema.png
англ. The Mistress of Spices
Жанр науково-фантастичний фільм, кіноромантикаd і кінодрамаd
Режисер Пол Маєда Берджесd
Сценарист Гуріндер Чадгаd
На основі The Mistress of Spicesd
У головних
ролях
Айшварія Рай, Ділан Макдермоттd, Аеша Дгаркерd, Адевале Акінуойє-Агбаджеd, Анупам Кгерd, Керолайн Чікезіd, Падма Лакшмі, Нітін Ганатраd, Ніна Янгd і Зогра Сеггалd[1]
Оператор Сантош Сіванd
Тривалість 96 хв.
Мова англійська і гінді
Країна Flag of the United States.svg США
Flag of India.svg Індія
Flag of the United Kingdom.svg Велика Британія
Рік 2005
IMDb ID 0407998

Принцеса спецій (англ. The Mistress of Spices) — романтичний драматичний фільм 2005 року режисера Пола Маєди Берджеса. Спільне виробництво кінокомпанії США, Великої Британії та Індії. Знятий на основі однойменного роману індійської письменниці Чітри Банерджі Дівакаруні. Головні ролі у фільмі виконали індійська акторка Айшварія Рай та американський актор Ділан Макдермотт.

Сюжет[ред. | ред. код]

Тіло — емігрантка з Індії, власниця магазину спецій, що володіє даром передбачення. Вона носить титул Принцеси Спецій. Спеції, які вона продає своїм покупцям, допомагають їм задовольнити певні потреби і бажання.

В юності Тіло була обрана Першої Матір'ю як одна з декількох Принцес Спеції Перша Мати попереджала дівчат про деякі правила, яких вони повинні дотримуватись. Порушення правил обернеться для дівчат важкими наслідками. Вони не можуть залишати свої магазини, торкатися людей і використовувати міць спецій для досягнення своїх цілей.

Магазин Тіло, «Базар спецій», розташувався на околиці Сан-Франциско. Клієнти у Тіло різні: таксист Гарун, дід і його американська онука Гіта, сором'язливий Квесі і Джагджит, підліток, який намагається влитися в життя школи.

Життя Тіло змінюється в один прекрасний день, коли молодий архітектор на ім'я Даг падає з мотоцикла поруч з її магазином. Тіло прагне вилікувати його травми, намагаючись ігнорувати романтичний потяг. Один дотик змушує Дага і Тіло закохатися одне в одного.

Але спеції починають злитися і ревнувати, і псують життя не тільки самій Тіло, а й її клієнтам. Гарун потрапляє в аварію, сімейний стан Гіти погіршується, Джагджит опиняється в поганій компанії, а подруга Квесі кидає його. Даг зустрічається з Тіло вночі і сумно розповідає їй, що його мати, уроджена американка за походженням, померла.

Тіло визнає, що джерелом цих бід є порушені нею правила. Перша Мати приходить до неї у видінні і лає її за зраду спеціям з Дагом. Тіло клянеться, що повернеться до Індії, і вивішує повідомлення про закриття магазину. Вона йде на все, щоб допомогти своїм клієнтам востаннє і просить спеції подарувати їй одну ніч з Дагом, а опісля вона буде належати тільки їм. Вона проводить з Дагом ніч, а згодом йде, залишивши записку з поясненням. У магазині Тіло здійснює обряд в знак вічної приналежності спеціям.

Даг приходить в магазин, але знаходить його спустошеним. Тіло ще жива і майже без свідомості. Перша Мати являється Тіло і каже їй, що, оскільки вона продемонструвала свою готовність відмовитися від усього заради спецій, тепер вона може мати все, що сама забажає, і спеції ніколи не залишать її. Даг погоджується допомогти їй відновити магазин, і вони щасливо возз'єднуються.

У ролях[ред. | ред. код]

Актор Роль
Айшварія Рай Тіло Тіло
Ділан Макдермотт Даг Даг
Аеша Дгаркер Гаміда Гаміда
Нітін Ганатра Гарун Гарун
Сонні Джілл Дюлей Джагджит Джагджит
Падма Лакшмі Гіта Гіта
Анупам Кгер дідусь Гіти дідусь Гіти
Адевале Акінуойє-Агбадже Квесі Квесі
Тобі Марлоу Даг в юності Даг в юності
Керолайн Чікезі Міїша Міїша
Зогра Сеггал Перша Мати Перша Мати

Примітки[ред. | ред. код]

  1. ČSFD — 2001.

Посилання[ред. | ред. код]