Принцип еквівалентності: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Немає опису редагування
Немає опису редагування
Рядок 3: Рядок 3:
Принцип еквівалентності справедливий завдяки рівності гравітаційної та інерційної [[маса|маси]].
Принцип еквівалентності справедливий завдяки рівності гравітаційної та інерційної [[маса|маси]].


Розрізняють [[слабкий принцип еквівалентності]] та [[сильний принцип еквівалентності]]. Різниця між ними в тому, що слабкий принцип - це локальне твердження, а сильний принцип - це твердження, що стосується будь-якої точки [[Всесвіт]]у.
Розрізняють [[слабкий принцип еквівалентності]] та [[сильний принцип еквівалентності]]. Різниця між ними в тому, що слабкий принцип - це локальне твердження, а сильний принцип - це твердження, що стосується будь-якої точки [[простір-час|простору часу]], тобто будь-якого місця у [[Всесвіт]]і й будь-якого часу в минулому чи майбутньому.


{{physics-stub}}
{{physics-stub}}

Версія за 13:24, 18 листопада 2008

Принцип еквівалентності - основне твердження загальної теорії відносності, за яким спостерігач не може жодним чином відрізнити дію гравітаційного поля від сили інерції, що виникає в системі відліку, яка рухається з прискоренням.

Принцип еквівалентності справедливий завдяки рівності гравітаційної та інерційної маси.

Розрізняють слабкий принцип еквівалентності та сильний принцип еквівалентності. Різниця між ними в тому, що слабкий принцип - це локальне твердження, а сильний принцип - це твердження, що стосується будь-якої точки простору часу, тобто будь-якого місця у Всесвіті й будь-якого часу в минулому чи майбутньому.