Провінція Сілезія: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
м (Елвіс перейменував сторінку з Провінція Сілезія на Сілезія (провінція) поверх перенаправлення)
м (робот змінив: en:Silesia Provinceen:Province of Silesia)
Рядок 56: Рядок 56:
[[cs:Pruské Slezsko]]
[[cs:Pruské Slezsko]]
[[de:Provinz Schlesien]]
[[de:Provinz Schlesien]]
[[en:Silesia Province]]
[[en:Province of Silesia]]
[[eo:Prusia Silezio]]
[[eo:Prusia Silezio]]
[[es:Provincia de Silesia]]
[[es:Provincia de Silesia]]

Версія за 15:55, 21 грудня 2012

Ця стаття про Прусську провінцію 19-го та 20-го-сторіччя. Про середньовічне князівство див. Сілезьке князівство; про сьогоденний поділ Польщі — Сілезьке воєводство.
Schlesien
Сілезія
Габсбурзька монархія Flag of the Habsburg Monarchy.svg
1815 – 1919
Прапор Герб
Прапор герб
Розташування Сілезії
Провінція Сілезія (червоне), разом с Пруссією, у Німецькій Імперії
Столиця Бреслау
51°07′ пн. ш. 17°02′ сх. д.H G O
Державний устрій Не вказано
Історія
 - Засновано 1815
 - Ліквідовано 1919
 - Короткочасно відновлено 19381941
Попередник
Наступник
Flag of the Habsburg Monarchy.svg Габсбурзька монархія
Провінція Нижня Сілезія Flagge Preußen - Provinz Schlesien.svg
Провінція Верхня Сілезія Flagge Preußen - Provinz Oberschlesien.svg
Commons-logo.svg Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: Провінція Сілезія

Провінція Сілезія (нім. Provinz Schlesien; пол. Prowincja Śląsk) була провінцією Пруссії з 1815 до 1919. Столицею провінції був Бреслау. За часів Веймарської республіки, з 1919, Сілезія ділилася на окремі провінції Провінція Верхня Сілезія і Провінція Нижня Сілезія. Дві провінції возз'єднувались в єдину провінцію у 1938-41.

Історія

У 1740, король Пруссії Фрідріх II анексував більшість Сілезії за часів війни за австрійську спадщину (1740—1748). На при кінці війни, королівство Пруссія завоювало майже всю Сілезію, за винятком південного сходу — Тешинськок князівства і Опавського князівства, які збереглися як володіння Габсбурзької імперії, (Австрійська Сілезія).

Семирічна війна (1756—1763) підтвердила Прусський контроль над більшістю Сілезії, і вона стала однією з найлояльніших територій Пруссії. Території Пруссії були реорганізовані в 1815, після Наполеонівських війн. Провінція Сілезія була створена з територій Сілезії, придбаними Пруссією у Сілезьких війнах, а також з терен Верхньої Лужиці біля Гьорліца, яка була колись частиною королівства Саксонії.

Як Прусська провінція, Сілезія стала частиною Німецької Імперії протягом об'єднання Німеччини у 1871. Велика індустріалізація Сілезії, привела багато людей на ці терени у той час. За твердженням перепису 1905, три чверті мешканців були німці, а також велика частина населення на схід від Одеру були поляки.

Після Першої Світової війни, деякі частини Провінції Сілезія були переданні Польщі і Чехословаччині (Чеська Сілезія). У 1919, частини, що залишились у Німеччини, були реорганізовані в дві провінції Провінція Нижня Сілезія ('Niederschlesien') і Провінція Верхня Сілезія ('Oberschlesien'). Між 1938 і 1941, Верхня і Нижня Сілезія були знову короткостроково об'єднанні в одну провінцію.

Більшість Сілезії є зараз у складі Польщі, більшість німців було депортовано після Другої Світової війни. Незначні частини колишньої Провінції Сілезія лежать в межах сучасної Німеччини. (Нижньосілезька Верхня Лужиця (район)).

Джерела

  • Coats of arms of Upper Silesian towns while part of the Province of Silesia