Прокаріоти

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 19:09, 17 грудня 2019, створена Helixitta (обговорення | внесок) (Відкинуто редагування 78.111.186.95 (обговорення) до зробленого Helixitta)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Структура клітини бактерії — одної з двох груп прокаріотичного життя.

Доядерні або прокаріоти (Prokaryotes, від давньогрецького pro- перед + karyon горіх або ядро, посилаючись на ядро клітини + суфікс -otos, pl. -otes; також може писатися як «procaryotes») — організми без ядра (karyon) клітини, (здебільшого також без будь-яких інших мембранних органел, таких як мітохондрії чи ендоплазматичний ретикулум, але є винятки).

Цей набір характеристик відрізняє їх від еукаріотів (ядерних організмів), які мають клітинні ядра і можуть бути як одноклітинними, так і багатоклітинними. Різниця між структурою прокаріотів та еукаріотів найбільша серед груп організмів. Більшість прокаріотів — бактерії, і ці два терміни раніше розглядалися як синоніми. Проте, американський вчений Карл Воуз запропонував поділ прокаріотів на бактерій і архей (Bacteria та Archaea, спочатку Eubacteria і Archaebacteria) через істотні генетичні відмінності між цими групами. Система поділу на еукаріотів, бактерій та архей зараз вважається визнаною та називається Системою трьох доменів. Вона замінила собою Систему двох імперій.

Будова клітини прокаріотів[ред. | ред. код]

Прокаріотичні клітини складаються з поверхневого апарату й цитоплазми.

Відмінності від ядерних клітин[ред. | ред. код]

Клітина прокаріотів являє собою єдиний компартмент.

Джерела[ред. | ред. код]