Промислово-геологічна модель

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 13:44, 10 листопада 2007, створена Білецький В.С. (обговорення | внесок) (Нова сторінка: '''Модель промислово-геологічна''' ({{lang-ru|модель промыслово-геологическая}}; {{lang-en|field geologic model}}; {...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Модель промислово-геологічна (рос. модель промыслово-геологическая; англ. field geologic model; нім. wirtschaftsgeologisches Modell n) – приблизна схема пласта і покладу корисної копалини, яка основана на відтворенні “мисленнєвої картини” просторової зміни значин параметрів і їх динаміки в процесі розробки (концептуальна модель), а також на виявленні кількісних оцінок і зв’язків, котрі є абстрактними математичними аналогами “мисленнєвої картини” (математичні моделі).

МОДЕЛЬ ПРОМИСЛОВО-ГЕОЛОГІЧНА КОНЦЕПТУАЛЬНА

МОДЕЛЬ ПРОМИСЛОВО-ГЕОЛОГІЧНА КОНЦЕПТУАЛЬНА, (рос. модель промыслово-геологическая концептуальная; англ. conceptual field geologic model; нім. konzeptuelles wirtschaftsgeologisches Modell n) – мисленнєва картина просторової зміни спостережених значин параметрів пласта і покладу корисної копалини, та їх динаміки в процесі розробки, яка подається з допомогою кількісних та якісних показників, діаграм, графіків тощо, які служать основою для постановки робочої гіпотези про наявність причино-наслідкових зв’язків, котрі допомагають встановити залежні і незалежні параметри. Син. – понятійна модель.

Література