Проповідь до магми

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Проповідь до магми»
Magma Dn.jpg
Автор Анатолій Дністровий
Країна Україна
Мова українська
Жанр поезія
Видавництво Гранослов
Видано 1998
Сторінок 80

«Проповідь до магми» — перша поетична збірка українського письменника Анатолія Дністрового (І премія літературного конкурсу "Гранослов"). Збірка опублікована в 1998 році у видавництві "Гранослов" (Київ).

Книгу складають переважно верлібри. Збірці притаманна посилена експресіоністська поетика, релігійно-філософські теми, експериментальна образність, урбанізм у перемішку з фольклором, інтертекстуальність, жанрові пошуки та деформації.

Збірку відкриває передмова "Девальвація молитви" за підписом "А.Д." (алюзія на "пекло"?), стилізована під заклинання-прокльон середньовічного релігійного проповідника-фанатика, в якій обстоюється пафосно-іронічна ідея, що єдине серйозне завдання будь-якої літератури - лякати читача.

З відгуків критики[ред. | ред. код]

« Дністровий ставить питання категорично і дає категоричні рекомендації. Ось тільки не знаю, чи потрібні категоричні посередники між Людиною і Богом. Не думаю, аби Дністровий хотів бути Великим Інквізитором в українській поезії кінця тисячоліття. Його філософські інвективи сповнені грізної патетики великих біблійних пророків. Його віршовані молитви ще мали б сенс, коли б залишалися інтимними. Не тому, що вони погані, навпаки. Просто така сила звинувачень людської маси вимагає особистої аскези. А її в українській літературі проповідував і сповідував лише Іван Вишенський

(Євген Баран. "Анатолій Дністровий: між страхом і вірою")

»

Рецензія[ред. | ред. код]

Світлана Матвієнко. Пере-вага тіла // Література плюс, № 3 (8), лютий 1999: http://archive.org.ua/archive/2008-03-05/aup.iatp.org.ua/litplus/lit8.php