Відмінності між версіями «Профан»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
Рядок 1: Рядок 1:
'''Профа́н''' ({{lang-la|profanus}}&nbsp;— той, хто не має святості; нечистий; непосвячений; неосвічений; темний)&nbsp;— поняття, яке вживають у двох значеннях: у [[Пряме значення слова|прямому]] — у Стародавньому Римі – той, хто не мав права входити до храму; [[Переносне значення слова|переносному]] — особа, не обізнана в якій-небудь галузі, некомпетентна особа<ref>Великий тлумачний словник сучасної української мови / [уклад. і голов. ред. В. Т. Бусел]. – К. ; Ірпінь : Перун, 2003. – 1440 с.</ref>.
+
'''Профа́н''' ({{lang-la|profanus}}&nbsp;— той, хто не має святості; нечистий; непосвячений; неосвічений; темний)&nbsp;— поняття, яке вживають у двох значеннях: у [[Пряме значення слова|прямому]] — у Стародавньому Римі – той, хто не мав права входити до храму;<br/> [[Переносне значення слова|переносному]] — особа, не обізнана (недосвідчена), нетямуща в якій-небудь галузі, некомпетентна особа<ref>Великий тлумачний словник сучасної української мови / [уклад. і голов. ред. В. Т. Бусел]. – К. ; Ірпінь : Перун, 2003. – 1440 с.</ref>.
   
   
 
== Див. також ==
 
== Див. також ==
 
* [[Профанація]]
 
* [[Профанація]]
  +
* [[Профі]]
   
 
== Примітки ==
 
== Примітки ==

Версія за 14:53, 17 вересня 2013

Профа́н (лат. profanus — той, хто не має святості; нечистий; непосвячений; неосвічений; темний) — поняття, яке вживають у двох значеннях: у прямому — у Стародавньому Римі – той, хто не мав права входити до храму;
переносному — особа, не обізнана (недосвідчена), нетямуща в якій-небудь галузі, некомпетентна особа[1].


Див. також

Примітки

  1. Великий тлумачний словник сучасної української мови / [уклад. і голов. ред. В. Т. Бусел]. – К. ; Ірпінь : Перун, 2003. – 1440 с.