Південноамериканська плита

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 18:02, 11 грудня 2016, створена 188.190.77.233 (обговорення) (Пишемо разом, а не через дефіс, оскільки це складний прикметник утворений поєднанням з іменником)
Перейти до: навігація, пошук
Розташування Південноамериканської плити

Південноамериканська плита — тектонічна плита континентального типу у Південній Америці. Площа — 1,03045 стерадіан. Зазвичай розглядається разом з плитами Північноандською й Альтіплано.

Східний край, має дивергентну границю з Африканською плитою сформував південну частину Серединно-Атлантичного хребта. Південний край — має складну межу з Антарктичною плитою і плитою Скотія. Західний край має конвергентну границю з субдуцируюмою плитою Наска. Північний край — межує з Карибською плитою.

Чилійський трійник розташовано на півострові Тайтао, тут є зіткнення плит Південноамериканської, Наска, Антарктичної.

Залишки плити Фараллон, представлені плитою Кокос і плитою Наска, що зазнають субдукції під західний край Південноамериканської плити. Це зіткнення відповідальне за підйом гір Анд і утворення вулканів.

Є думка, що крім субдукції плити Кокос і плити Наска, направлений на захід рух Південноамериканської плити, можливо, створив Карибське море і плиту Скотія в її північних і південних кінцях відповідно. Можливо, що вони є стародавніми вулканічними регіонами, сформованими на плиті Фараллон, з дуже тонким чохлом, що пірнули під Південноамериканську плиту.

Південноамериканська плита продовжує рухатись на північ дуже повільно.[1]

Посилання


Джерела