Відмінності між версіями «Пік Століття Пласту»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
(Створена сторінка: {{coord|-65.276386|N|-64.111147|E|display=inline}} [[Файл:The Centenary of Plast Peak - 01.jpg|300px|thumb|right|Пік Століття Пласту в А...)
 
Рядок 11: Рядок 11:
   
 
== Підкорення ==
 
== Підкорення ==
Підкорення піку було здійснено 5 лютого 2012 року шістьма науковцями. У складі експедиції було троє науковців-сезонників, що працюють лише влітку — Ігор Дикий, Дмитро Шмирьов, Карел Янко (біолог з Чехії) та троє зимівників — Артем Недогібченко, Денис Пишняк та Юрій Отруба.
+
Підкорення піку було здійснено 5 лютого 2012 року шістьма науковцями. У складі експедиції було троє науковців-сезонників, що працюють лише влітку — Ігор Дикий, Дмитро Шмирьов, Карел Янко (біолог з Чехії) та троє зимівників — Артем Недогібченко, Денис Пишняк та Юрій Отруба. Експедиція організована [[Національний антарктичний науковий центр|Національним антарктичним науковим центром]].
   
 
{{Цитата|
 
{{Цитата|

Версія за 08:29, 1 серпня 2012

-65.276386° пн. ш. -64.111147° сх. д. / 65.276386° пд. ш. 64.111147° зх. д. / -65.276386; -64.111147 Координати: градуси широти < 0 з позначкою півкулі
Координати: градуси довготи < 0 з позначкою півкулі
{{#coordinates:}}: недопустима широта

Пік Століття Пласту в Антарктиді

«Пік Столі́ття Пласту́» (англ. The Centenary of Plast Peak) — пік висотою 485 метрів над рівнем моря на західному березі Землі Ґрехама в Антарктиді. Пік названо 5 лютого 2012 року — в день, коли його було вперше підкорено.

Назва

Свою назву пік отримав на честь столітнього ювілею, котрий у 2012 році святкує українська скаутська організація «Пласт».

Розташування

Пік знаходиться на відрогах мису Туксен неподалік гори Демарія на західному березі Землі Ґрехама в материковій частині Антарктиди. Пік «100-річчя Пласту» знаходиться неподалік інших об'єктів, пов'язаних з Україною — антарктичної станції Академік Вернадський та півострова Київ.

Підкорення

Підкорення піку було здійснено 5 лютого 2012 року шістьма науковцями. У складі експедиції було троє науковців-сезонників, що працюють лише влітку — Ігор Дикий, Дмитро Шмирьов, Карел Янко (біолог з Чехії) та троє зимівників — Артем Недогібченко, Денис Пишняк та Юрій Отруба. Експедиція організована Національним антарктичним науковим центром.

«

Коли ми з хлопцями збирали матеріал по градієнту висот, саме випала нагода вийти на невеликий пік біля Демарії, який знаходиться в стороні від цієї гори і на який ніхто раніше не ходив. Не ходили через перешкоду – вузьку перемичку над прірвою (над океаном), яка у вигляді тонкої “бритви” з`єднує його з основним схилом. Але ми її пройшли. Це була лише одна “найскладніша” технічна ділянка, де довелося використовувати страховку. На вершині зробили тур з каміння і написали на сторінці з блокноту, що це пік “100-річчя Пласту” (двома мовами – українською та англійською), запакували це в капсулу (пластикову велику пробірку) та поклали в цей тур.

»

— Ігор Дикий, [1]

Джерела

Примітки