Піндсько князівство

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Πριγκιπάτο της Πίνδου
Printsipat di la Pind
Principato del Pindo
Князівство Пінд
і Воєводство Македонія
Маріонеткова держава Італії
1941 – 1944

Прапор Пінд-Македонія

Прапор

Столиця Мецово
Форма правління Князівство
Принц
 - 1941-42 Алківіадіс Діаманді ді Самарін
 - 1942-43 Ніколас Матуссі (регент)
Воєвода
 - 1943 барон Д'юла Мілваньі де Чеснег
Історичний період Друга Світова війна
 - Засновано 1941
 - Ліквідовано 1944

Піндсько-Мегленске князівство — автономна держава, що існувала під час Другої світової війни під спільним управлінням фашистської Італії та Болгарії. Розташовувалось на північному заході Греції та півдні Югославії, у районі Пінд, також охоплювало південні частини сучасних Албанії й Македонії. Під час італійської окупації Греції було проголошено батьківщиною етнічних аромунів і меглено-румунів. Столицею вважалося Мецово, але уряд перебував у Трикалі.

Першим князем держави став глава аромунської сепаратистської організації «Римський легіон» Алківіадіс Діаманді ді Самаріна. У 1942 році членами Внутрішньої македонської революційної організації (ВМРО) йому було запропоновано обійняти трон Македонії, проте невідомо, чи він прийняв цю пропозицію. Алківіадіс вважався покровителем мистецтв, і сам був скульптором-любителем. У 1942 році він залишив державу й знайшов захисток у Румунії. Скоро його наступником став Ніколас Матуссі, потім титул віддали сімейству Мілваньі за їхні заслуги у постачанні хліба для італійської армії.

Д'юла Мілваньі де Чеснег, угорсько-хорватський барон печенізького походження, був переконаний, що мегленорумуни були нащадками древнього племені печенігів. Під іменем «Князя Юлія I» він правив державою у серпні-вересні 1943 року.

1944 року німецькі нацисти встановили свого керівника — M. Хаці, лідера тих з аромунів, що їх підтримували.

Через хаотичну політичну і військову ситуацію правила наслідування трону не були встановлені. Вважається, що це була виборна монархія. Уряд князівства займав чітку анти-грецьку позицію, але не проводив антисемітської політики. Євреї міст Касторія, Верія і Йоаннія займали посади в ієрархії держави.

Правителі[ред.ред. код]

  • 1941—1942: Князь Алківіад I (Алківіадіс Діаманді ді Самаріна)
  • 1942—1943?: Князь Микола І (Ніколас Матуссі)
  • 1943: Князь Юлій I (барон Д'юла Мілваньі де Чеснег)
  • 1944: М.Хаці — військовий губернатор


Прапор Македонії Це незавершена стаття про Республіку Македонія.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.