Відмінності між версіями «Пітайя»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
Рядок 25: Рядок 25:
 
Rixford fruit cut open august 2010.JPG|Рожева Пітайя із рожевою м'якоттю
 
Rixford fruit cut open august 2010.JPG|Рожева Пітайя із рожевою м'якоттю
 
08947jfPhilippine Fruits Foods Bulacanfvf 47.jpg|Рожева Пітайя із рожевою м'якоттю (Філіппіни)
 
08947jfPhilippine Fruits Foods Bulacanfvf 47.jpg|Рожева Пітайя із рожевою м'якоттю (Філіппіни)
  +
0638jfPaddy fields Pitaya Ilog-Bulo San Miguel Bulacan Farm Market Roadfvf 02.jpg|Зарості пітайї
 
</gallery>
 
</gallery>
   

Версія за 21:51, 15 серпня 2017

Пітайя або пітахайя (фрукт дракона) — загальна назва плоду декількох видів з родини Кактусові, в основному з роду Hylocereus («солодка пітайя»).

Рослини, плоди яких називають пітайєю поширені в Мексиці, Центральній і Південній Америці. Фрукт округлої форми, досить великий, з фіолетово-червоною гладкою шкіркою.

У даний час ці рослини також культивуються в ряді країн Південно-Східної Азії таких як В'єтнам, Таїланд, Філіппіни, Індонезія, Шрі-Ланка і Малайзія, Японія (о. Окінава), Китай, Тайвань, а також у США (Гаваї), Ізраїлі, Північній Австралії.

Hylocereus цвіте тільки ночами; великі білі пахучі квіти є типовими для кактусових квітів форми. Плід солодкої пітайї має білу кремоподібну м'якоть з крихітним чорним насінням і ніжним ароматом. За смаком чимось схожий на ківі.

Плід пітайї на прилавку

Історія

Перша згадка зустрічається в ацтеків в XIII столітті. Солодко-кислі плоди пітайї оцінили й індіанці, але не стільки за смак, скільки за велику кількість фрукта і легкість його збору. Вважається, що плід дракона був завезений до Таїланду з В'єтнаму близько 10 років тому. Ближче до сезону дощів (приблизно у вересні) пітайя заполоняє таїландські ринки.

Приготування

Пітайя — досить солодкий, але при цьому низькокалорійний фрукт. Проте декому смак пітайї може здатися досить невираженим і навіть прісним. Плоди вживають як в сирому, так і в приготованому вигляді. Шкірочка неїстівна, крім того, вона може містити пестициди. Перед подачею на стіл, фрукт дракона розрізають уздовж. Усередині нього знаходиться соковита, найчастіше біла м'якоть з дрібним чорним насінням. Насіння пітайї має яскраво виражений горіховий смак і при цьому надзвичайно багато ліпідами. Фрукт дракона найчастіше є інгредієнтом багатьох тропічних коктейлів, крім того з нього готують вино. Крім приємного смаку, пітайя має ще одну перевагу — високий вміст вітаміну B3, фосфору, кальцію і олеїнової кислоти, яка покращує роботу мозку. А з ароматних квітів кактуса пітайї жителі Америки заварюють чай.

Галерея

Посилання