Відмінності між версіями «Рада з економічних і фінансових питань»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
(Створена сторінка: '''Ра́да з економі́чних і фіна́нсових пита́нь''' — одна з найстаріших Рада Європейсь...)
 
м (→‎Завдання: replaced: складає приблизно → становить приблизно)
Рядок 4: Рядок 4:
   
 
== Завдання ==
 
== Завдання ==
Рада працює у багатьох областях: координація економічної політики, економічні відносини з третіми країнами, економічний нагляд, контроль бюджетної політики держав-членів, державних фінансів, євро, фінансових ринків і руху капіталу. Разом з [[Європейський Парламент|Європейським парламентом]], вона кожного року приймає [[Бюджет Європейського Союзу|бюджет Європейського Союзу]], який складає приблизно 100 мільярдів євро.
+
Рада працює у багатьох областях: координація економічної політики, економічні відносини з третіми країнами, економічний нагляд, контроль бюджетної політики держав-членів, державних фінансів, євро, фінансових ринків і руху капіталу. Разом з [[Європейський Парламент|Європейським парламентом]], вона кожного року приймає [[Бюджет Європейського Союзу|бюджет Європейського Союзу]], який становить приблизно 100 мільярдів євро.
   
 
== Прийняття рішень ==
 
== Прийняття рішень ==

Версія за 12:21, 14 січня 2014

Ра́да з економі́чних і фіна́нсових пита́нь — одна з найстаріших конфігурацій Ради Європейського Союзу. Вона складається з міністрів економіки і фінансів усіх держав-членів Європейського Союзу або ж з міністрів, відповідальних за бюджет, коли обговорюються бюджетні питання.

ЕКОФІН часто співпрацює з Єврокомісаром, відповідальним за економічні і питальні питання і з Головою Центрального банку.

Завдання

Рада працює у багатьох областях: координація економічної політики, економічні відносини з третіми країнами, економічний нагляд, контроль бюджетної політики держав-членів, державних фінансів, євро, фінансових ринків і руху капіталу. Разом з Європейським парламентом, вона кожного року приймає бюджет Європейського Союзу, який становить приблизно 100 мільярдів євро.

Прийняття рішень

Рада збирається один раз на місяць і вирішує головним чином кваліфікованою більшістю в консультації або спільно з Європейським парламентом, за винятком фінансових питань, які вирішують одноголосно. Коли ЕКОФІН розглядає законопроекти, пов'язані з євро, то держави-члени, валютою яких є не євро, не беруть участь у голосуванні.