Рампа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
  • Рампа (рос. рампа, англ. dock, loading ramp, ramp platform, нім. Rampe f) – багатозначне слово, що має різні значення в різних сферах, але переважно називає те чи інше пристосування для перевантаження вантажів.
  • Рампа —перехідна ділянка дороги, що призначена для з'їзду чи заїзду на основну дорогу.
  • Гірнича рампа — крита споруда у вигляді ємкості з похилим днищем для складування, охолодження вугільних брикетів та їх подальшого відвантаження у залізничні вагони або автотранспорт. Р. може застосовуватися також як відвантажувальний засіб для інших крихких матеріалів, що потребують запобігання їх подрібненню.
  • Пересувна (мобільна) рампа — пересувний місток між підлогою та транспортом для вантажно-розвантажувальних робіт, пересувна рампа дозволяє вантажити за допомогою навантажувачів. Використовується в складському господарстві. Використання рампи значно прискорює та спрощує вантажні роботи та полегшує їх механізацію. Сучасна пересувна рампа зазвичай є металевою конструкцією, що складається з рами, гідравлічної системи підйому, ходових коліс, буксирного пристрою та системи безпеки.

Див. також

Література

Посилання