Революція

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Революція (від лат. revolutio — переворот, змінення, кардинальная зміна) — швидка радикальна зміна всієї самостійної органічної або неорганічної системи. Прикладом зазначеної системи є суспільство, людина, наукові знання, засоби виробництва, окреме тіло, … Революція, на відміну від реформи, змінює всю систему, а не окрему її частину, яка також може бути системою. У відповідності з системою розрізняють суспільну революцію, революцію в розвитку біологічного виду, революцію в якійсь науці, технічну революцію засобів виробництва, … Соціальна революція змінює всю систему суспільних відносин, для якої економічні відносини є визначальними, хоча можна, змінивши економічні відносини, утримувати силою незмінними інші сфери суспільних відносин, але це приводить суспільство в стан перманентної стагнації, як це і відбувається в Україні з 1991 року.

З даного визначення терміну «революція» бачимо, що словосполучення, вживані з огляду на політичну доцільність їх використання, такі, як, наприклад, «революція гідності» або «помаранчева революція» — є тарабарщиною, безглуздим набором слів, бо не буває швидкої радикальної зміни суспільної гідності або кольору суспільства.

Термін «революція» було введений в XV столітті і походить від лат. Revolutio («перевернтання», «оберт»). Він вперше був використаний як науковий термін в астрономії — для позначення циркуляції небесних тіл.

Революціонер — поборник революційних змін, учасник революційного руху.

Як концептуальний антонім до слова революція використовується слово еволюція. А безпосереднім антонімом є слово контрреволюція.

Технічні і технологічні революції[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Наука Це незавершена стаття з науки.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.