Регіон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 01:16, 7 лютого 2017, створена 194.44.176.22 (обговорення) (Джерела: Додано вміст)
Перейти до: навігація, пошук

Регіо́н (англ. region, нім. Gebiet n, Region f; від лат. regio — царина, царство) — в давнину земля, царство, сьогодні — велика земельна одиниця. У фізичній географії — узагальнена назва одиниць фізико-географічного районування будь-якого таксономічного рангу. Виділяють також географічну теорію регіонального розвитку.

Походження слова

Слово походить від лат. regio, що означає країна, область.

Історично, Region — назва міста, заснованого греками в південній Італії і відомого як італ. Regio за часів Римської імперії. Зараз він називається Реджо-ді-Калабрія.

Характеристика

Реґіон — велика індивідуальна територіальна одиниця (наприклад, природна, економічна, політична тощо), дещо відмінна від існуючого політичного або адміністративного поділу. Також під регіоном іноді розуміють певну територію, що відрізняється від інших територій за низкою ознак і що володіє деякою цілісністю, взаємозв'язаністю складових її елементів. Регіональний — що відноситься до якої-небудь певної території (району, області, країни, групи країн).

Багато країн використовують його як термін для позначення територіальних ділень держави (наприклад, Франція).

Стосовно України термін найчастіше використовується для позначення територій з кількох адміністративних областей: Південний регіон, Східний регіон, Західний регіон.

Примітки

Джерела

Література

  • Основи регіонології : навчально-методичний посібник / Степан Злупко ; за загальною редакцією доктора економічних наук, професора О. В. Стефанишин. – Львів : ЛНУ імені Івана Франка, 2011. – 234 с.