Відмінності між версіями «Резвератрол»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
м (робот змінив: zh:白藜芦醇)
м (робот додав: sv:Resveratrol)
Рядок 32: Рядок 32:
 
[[pl:Resweratrol]]
 
[[pl:Resweratrol]]
 
[[pt:Resveratrol]]
 
[[pt:Resveratrol]]
  +
[[sv:Resveratrol]]
 
[[zh:白藜芦醇]]
 
[[zh:白藜芦醇]]

Версія за 03:56, 19 червня 2008

Резвератрол
Resveratrol.png
Якщо не зазначено інше, дані приведені для речовин у стандартному стані (за 25 °C, 100 кПа)
Інструкція з використання шаблону
Примітки картки

Резвератрол — фітоалексин, що в природних умовах воробляється кількома рослинами за умовами інфекції бактеріями або грибами. Фітоалексини — антибактеріальні та протигрибкові речовини, що виробляються рослинами у відповідь на інфекцію патогенів. Резвератрол також може бути бути отриманий за допомогою хімічного синтезу[1] та продається як біологічно активна добавка.

Резвератрол має багато корисних ефектів на здоров'я людини та тварин, повідомлені його дія проти раку, вірусних інфекцій, старіння, протизапальна дія, та ефект збільшення тривалості життя, хоча багато з цих результатів отримані на тваринах (наприклад, щурах), і не були підтверджені на людині. Резерватрол знаходиться в шкірці червоного винограду і червоному вині, але засновуючись на дослідженнях тварин, в занадто малих кількостях для пояснення «французького парадоксу», тобто відносно низької частоти серцевих хвороб у жителей півдня Франції, незважаючи на високе споживання насичених жирів.


  1. Farina A, Ferranti C, Marra C (2006). An improved synthesis of resveratrol. Nat. Prod. Res. 20 (3): 247–52. PMID 16401555. doi:10.1080/14786410500059532.