Відмінності між версіями «Резолюція Ванденберга»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][перевірена версія]
(Створена сторінка: '''Резолюція Ванденберга''' — резолюція Сенату США з порядковим номером...)
 
(Виправлено джерел: 1; позначено як недійсні: 0.) #IABot (v2.0)
 
(Не показані 10 проміжних версій 4 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
  +
{{також|Північноатлантичний договір}}
'''Резолюція Ванденберга'''&nbsp;— [[резолюція]] [[Сенат_США|Сенату США]] з порядковим номером '''239''', прийнята 11 червня 1948 року<ref name="royal">[http://biblio.royalwebhosting.net/913-konets-amerikanskogo.html Енніо Ді Нольфо. Історія міжнародних відносин. 1918-1999. М.: Логос. - 1306 с. , 2003. 9.1.3. КІНЕЦЬ АМЕРИКАНСЬКОГО ізоляціонізму]</ref><ref name="nato.int">[http://www.nato.int/ebookshop/video/declassified/#/en/encyclopedia/the_birth_of_nato/creating_cohesion_in_the_west/the_us_commitment/ NATO Declassified. Chapter I - The US commitment - Vandenberg resolution]{{ref-en}}</ref>, запропонована і названа ім'ям сенатора [[Артура Г. Ванденберга]]. [[Конституція США]], прийнята ще у 1787 році, позбавляла уряд можливості укладати військові союзи з іноземними державами, прийнята резолюція покладала кінець [[ізоляціонізм]]у США у міжнародній політиці.
 
   
 
'''Резолюція Ванденберга'''&nbsp;— [[резолюція]] [[Сенат_США|Сенату США]] з порядковим номером '''239''', прийнята 11 червня 1948 року<ref name="royal">{{Cite web |url=http://biblio.royalwebhosting.net/913-konets-amerikanskogo.html |title=Енніо Ді Нольфо. Історія міжнародних відносин. 1918-1999. М.: Логос. - 1306 с. , 2003. 9.1.3. КІНЕЦЬ АМЕРИКАНСЬКОГО ізоляціонізму |accessdate=13 жовтня 2014 |archiveurl=https://web.archive.org/web/20141019113548/http://biblio.royalwebhosting.net/913-konets-amerikanskogo.html |archivedate=19 жовтня 2014 |deadurl=yes }}</ref><ref name="nato.int">[http://www.nato.int/ebookshop/video/declassified/#/en/encyclopedia/the_birth_of_nato/creating_cohesion_in_the_west/the_us_commitment/ NATO Declassified. Chapter I - The US commitment - Vandenberg resolution]{{ref-en}}</ref>, запропонована і названа ім'ям сенатора [[Артура Г. Ванденберга]]. [[Конституція США]], прийнята ще у 1787 році, позбавляла уряд можливості укладати військові союзи з іноземними державами, прийнята резолюція покладала кінець [[ізоляціонізм]]у США у міжнародній політиці.
У документі проголошувалися деякі основні принципи американської зовнішньої політики і, зокрема, в якості мети для президента намічалося «приєднання Сполучених Штатів, за допомогою конституційної процедури, до тих регіональним і колективним угодам, які базувалися б на постійному і дієвому прагненні до самозахисту і до взаємодопомоги і зачіпали б інтереси національної безпеки Сполучених Штатів».
 
   
 
У документі проголошувалися деякі основні принципи американської зовнішньої політики і, зокрема, як мета для президента намічалося «приєднання Сполучених Штатів, за допомогою конституційної процедури, до тих регіональним і колективним угодам, які базувалися б на постійному і дієвому прагненні до самозахисту і до взаємодопомоги і зачіпали б інтереси національної безпеки Сполучених Штатів». Резолюція надавала дозвіл уряду США укладати в мирні часи договори про союзи з державами за межами Американського континенту. Ця резолюція означала офіційну відмову [[Вашингтон]]а від практики неприєднання до військово-політичних об’єднань за межами західної півкулі в мирний час. Прийняття цієї резолюції дало змогу США безпосередньо очолити процес створення військово-політичних блоків у всьому світі, і насамперед в [[Європа|Європі]].
== Посилання ==
 
* [http://avalon.law.yale.edu/20th_century/decad040.asp#1 Avalon Project - A Decade of American Foreign Policy 1941-1949 - Vandenberg Resolution]{{ref-en}}
 
   
 
== Примітки ==
 
== Примітки ==
 
{{reflist}}
 
{{reflist}}
  +
  +
== Література ==
  +
* ''С.&nbsp;П.&nbsp;Галака''. Ванденберга резолюція // [[Українська дипломатична енциклопедія]]: У 2-х т. / Редкол.: Л.&nbsp;В.&nbsp;Губерський (голова) та ін.&nbsp;— К.: Знання України, 2004.&nbsp;— Т. 1.&nbsp;— 760 с.&nbsp;— ISBN 966-316-039-Х
  +
 
== Посилання ==
 
* [http://avalon.law.yale.edu/20th_century/decad040.asp#1 Avalon Project - A Decade of American Foreign Policy 1941-1949 - Vandenberg Resolution]{{ref-en}}
  +
* [http://uanato.info/1-natohistory.asp Історія NATO. Створення НАТО та становлення блокового протистояння]
  +
  +
{{poli-stub}}
  +
{{Hist-stub}}
  +
{{USA-stub}}
  +
  +
[[Категорія:НАТО]]
  +
[[Категорія:Політична історія США]]
  +
[[Категорія:Політика США]]
  +
[[Категорія:Холодна війна]]

Поточна версія на 22:10, 21 жовтня 2019

Резолюція Ванденберга — резолюція Сенату США з порядковим номером 239, прийнята 11 червня 1948 року[1][2], запропонована і названа ім'ям сенатора Артура Г. Ванденберга. Конституція США, прийнята ще у 1787 році, позбавляла уряд можливості укладати військові союзи з іноземними державами, прийнята резолюція покладала кінець ізоляціонізму США у міжнародній політиці.

У документі проголошувалися деякі основні принципи американської зовнішньої політики і, зокрема, як мета для президента намічалося «приєднання Сполучених Штатів, за допомогою конституційної процедури, до тих регіональним і колективним угодам, які базувалися б на постійному і дієвому прагненні до самозахисту і до взаємодопомоги і зачіпали б інтереси національної безпеки Сполучених Штатів». Резолюція надавала дозвіл уряду США укладати в мирні часи договори про союзи з державами за межами Американського континенту. Ця резолюція означала офіційну відмову Вашингтона від практики неприєднання до військово-політичних об’єднань за межами західної півкулі в мирний час. Прийняття цієї резолюції дало змогу США безпосередньо очолити процес створення військово-політичних блоків у всьому світі, і насамперед в Європі.

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]