Рельєф України (навчальний посібник)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 09:12, 26 травня 2020, створена АтаБот (обговорення | внесок) (→‎top: щоб змінити розмір файлу, додайте, будь ласка, відповідний параметр шаблону // за допомогою AWB)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Рельєф України»
SDC14935.JPG
Обкладинка навчального посібника
Автор Стецюк Володимир Васильович
Країна Україна
Мова українська
Жанр навчальний посібник
Видавництво видавничий дім «Слово»
Видано 2010
Сторінок 688
ISBN 978-966-194-043-6

«Рельєф України» — навчальний посібник укладений рядом відомих український геоморфологів, під загальною редакцією Стецюка В. В. Опублікований Київським видавничим домом «Слово» у 2010 році.

Рецензенти[ред. | ред. код]

Опис[ред. | ред. код]

Висвітлено історію вивчення рельєфу України, вказана його роль у комплексі чинників розвитку природного середовища теренів держави, охарактеризовано чинники формування рельєфу земної поверхні регіону: геологічну та тектонічну будову, слабкі та помірні диференційовані новітні рухи земної поверхні, кліматичні умови сьогодення і минулого, які знайшли відображення у діяльності екзогенних геоморфологічних процесів, основні види господарської діяльності. Наведено принципи, критерії і таксони геоморфологічного районування, дано загальну характеристику його одиниць. Рельєф охарактеризовано по геоморфологічним областях та підобластях за основними генетичними категоріями форм — морфоструктурами та морфоскульптурами. Значної уваги надано характеристиці флювіального рельєфу. Належно з'ясовано низку питань практичного вивчення рельєфу України.

Для студентів та аспірантів географічних, геологічних та природничо-географічних факультетів вищих навчальних закладів, наукових працівників та фахівців у галузях пошуків корисних копалин, вирішення інженерних проблем використання рельєфу земної поверхні, фахівців менеджменту природних ресурсів, екологічних та рекреаційних напрямків.

Автори[ред. | ред. код]