Версія від 10:36, 11 серпня 2018, створена Kirotsi(обговорення | внесок)(Поліпшити! Виявляється, всі лінки недоступні (заборонений доступ). Неможливо перевірити. Та й останні цифри за 2008 рік. Час оновити дані. Пошукайте альтернативні посиланя.)
Цю статтю потрібно повністю переписати відповідно до стандартів якості Вікіпедії. Ви можете допомогти, переробивши її. Можливо, сторінка обговорення містить обговорення необхідних змін.(Серпень 2018)
Водні ресурси — це поверхневі і підземні води, придатні для використання в народному господарстві. Частина користувачів (промисловість, сільське і комунальне господарства) безповоротно забирають воду з річок, озер, водосховищ, водоносних горизонтів. Інші використовують не саму воду, а її енергію, водну поверхню або водоймище загалом (гідроенергетика, водний транспорт, рибництво). Водойми мають велике значення для відпочинку, туризму, спорту.
Річки України мають мішане живлення. Взимку, коли вони замерзають, переважає підземне живлення; навесні, при таненні снігів — снігове; влітку і восени — дощове і підземне. Зміна рівнів води протягом року називається режимом річки. Для річок України є характерною весняна повінь, що настає внаслідок танення снігу. Паводок — це підйом рівня води в річці через дощі.
Межень — це найнижчий рівень води в річці. На рівнинних річках України межень звичайно буває літня і зимова. Взимку спостерігається льодостав. Влітку багато дрібних річок на півдні України часто пересихають.