Ретривер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 14:30, 22 червня 2017, створена SOMBot (обговорення | внесок) (більше не розпізнається як ізольована)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Че́сапік-бей ретривер з качкою

Ретри́вери (від англ. retrieve — знаходити, діставати) - один з типів мисливських собак. Завдання собак такого типу - знайти і принести мисливцеві підстрелену здобич неушкодженою. У зв'язку з цим собака повинна мати гарний нюх, м'який характер і м'яку щелепу.

В Англії ретривери використовувалися на полюванні спільно з лягавою собакою. Після того, як лягава виявить і підніме під рушницю дичину, ретривер повинен відшукати підстрелену птицю в воді або у високій траві і принести її єгерю[1].

Золотистий ретривер
Лабрадор ретривер з фазаном

Ретривери вирізняються надзвичайною красою, витривалістю і кмітливістю. Ці тварини в будь-яких обставинах зберігають вірність господарю. Серед домашніх улюбленців ретривери залишаються поза конкуренцією, так як ці сильні і граціозні собаки, легко піддаються дресуванню, є універсальними, ідеально пристосованими для життя поруч з людьми.

В даний час ретривери за класифікацією МКФ належать до 8 групи (ретривери, спаніелі, водяні собаки) 1 секції (ретривери) і об'єднують 6 порід собак:

Примітки

  1. Л. Гибет. По следам Всероссийской выставки // Охота и охотничье хозяйство : журнал. — М., 2008. — № 3. — С. 22. — ISSN 0131-2596.

Посилання