Відмінності між версіями «Ретроспектива»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
(Створена сторінка: '''Ретроспектива''' (від {{lang-lat|retrospectare}} — погляд назад) — погляд у минуле, огляд того...)
 
м
Рядок 15: Рядок 15:
* [[Флешбек]]
* [[Флешбек]]


== Посилання ==
{{без джерел}}
* [http://slovopedia.org.ua/42/53408/289365.html Що таке РЕТРОСПЕКТИВА.]


[[Категорія:Час]]
[[Категорія:Час]]

Версія за 15:30, 20 липня 2014

Ретроспектива (від лат. retrospectare — погляд назад) — погляд у минуле, огляд того, що було в минулому. Ретроспекція — форма мовного вираження, що відсилає слухачів до попередньої змістовної інформації.

Мистецтво

Зазвичай, термін ретроспектива використовується в мистецтві, як назва виставки предметів мистецтва, зазвичай — виставка робіт одного художника, створених у різні періоди його життя.

У кінематографі ретроспективою називається добірка раніше знятих фільмів певного режисера, актора або просто добірка фільмів певного жанру. Також, коли сюжетна лінія твору відхиляється від оповідання в сьогоденні і переноситься в минуле — глядач спостерігає дії, які відбувалися раніше.

Юриспруденція

Зазвичай, закони не мають зворотної сили, тобто вони діють з моменту їх прийняття, але не раніше. Однак, у світовій юридичній практиці існують і виключення.[джерело?]

Програмування

Ретроспектива в програмуванні — практика в розробці програмного забезпечення, що спрямована на поліпшення процесу. Популярність ретроспективи пов'язана з впровадженням гнучких методологій. Є різновидом мозкового штурму.

Див. також

Посилання