Референт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Референт (лат. referens, referentis) — термін, який визначає певний вид діяльності людини.

Може означати:

  • Особу, яка складає або читає де-небудь реферат (В той вечір були прочитані два реферати, зложені молодими членами нашого товариства… Ніхто з нашого товариства, навіть сам референт, не знав, хто власне схований під псевдонімом Чудака — Леся Українка, т..VIII, 1965, С.207).
  • Службову особу, що є доповідачем, консультантом з певних питань (Та ви тільки не перебільшуйте труднощів. Для специфіки у нас у штаті є референт — Іван Ле. Міжгір'я, 1953, С. 418).

Посада «референт» — досить часто зустрічається в штатних розкладах різного рівня державних і приватних установ.

Посада «секретар-референт» означає суміщення в повсякденній роботі обов'язків секретаря і референта.

Референт рекламний — розроблювач первинного письмового варіанта рекламних повідомлень для радіо і телебачення на підставі інформації менеджера з реклами і клієнтів щодо постановки завдань у рекламі товарів чи послуг відповідно до фінансових можливостей клієнтів і особливостей засобів масової інформації.

Реферат (нім. Referat, від лат. refere) — текст доповіді або виступу по певній темі, в якому підібрана інформація з одного або декількох джерел.
Реферати можуть бути викладом змісту наукової роботи, художньої книги тощо.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Словник української мови: в 11 томах. — С. 518.
  • А. В. Пшенко, Е. А. Степанов. Секретарь-референт высокой квалификации. Документационное обеспечение управленческой деятельности.- Издательство «Академия», 2007.- 272 с.
  • В. В. Галахов. Секретарь-референт высокой квалификации. Организация секретарского дела .- «Академи», 2007.- 240 с.