Відмінності між версіями «Ринкова ціна»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][очікує на перевірку]
м
 
(Не показано 2 проміжні версії 2 користувачів)
Рядок 9: Рядок 9:
   
 
[[Категорія:Мікроекономіка]]
 
[[Категорія:Мікроекономіка]]
[[Категорія:ціна]]
+
[[Категорія:Ціноутворення]]

Поточна версія на 16:25, 11 квітня 2019

Ри́нкова ціна́ — ціна, за якою товари (роботи, послуги) передаються іншому власнику за умови, що продавець бажає передати такі товари (роботи, послуги), а покупець бажає їх отримати на добровільній основі, обидві сторони є взаємно незалежними юридично та фактично, володіють достатньою інформацією про такі товари (роботи, послуги), а також ціни, які склалися на ринку ідентичних (а за їх відсутності — однорідних) товарів (робіт, послуг) у порівняних економічних (комерційних) умовах.

«Парасолька цін» — підтримка цін на певному рівні, установленому фірмою-лідером. У даній галузі виробництва чи торгівлі «парасолька цін» звичайно підтримує більшість підприємств галузі. Найпоширенішим методом такої підтримки є регулювання основними виробниками галузі своїх обсягів пропонування таким способом, щоб забезпечити стійкість ціни лідера.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Постанова правління Національного банку України. Інструкція з бухгалтерського обліку основних засобів та нематеріальних активів комерційних банків України (Інструкція, Розд.2) N 155 від 21 квітня 1998 року