Роздольненський заказник

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 17:59, 13 лютого 2012, створена Alex Blokha (обговорення | внесок) (→‎2.37/0.760383346351603)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Роздольненський - геологічний заказник загальнодержавного значення. Знаходиться в Старобешівському районі Донецької області біля села Роздольне та поблизу траси Донецьк-Новоазовськ.

Статус заказника присвоєно постановою Ради Міністрів УРСР від 28 жовтня 1974 року. № 500. Площа - 100 га.

У Роздольненському заказнику знаходиться оголення верхньодевонських відкладень і карбонатної товщі нижнього карбону. Девонські відкладення в заказнику досягають потужності в 500 метрів.

Раздольненське оголення знаходиться в зоні зчленування Донецького кряжа та Приазовського кристалічного масиву.

Виходи порід починаються біля села Роздольне і продовжують простежуватися на 4-5 кілометрів вгору за течією річки Мокра Волноваха.

Оголення заказника знизу складені з вивержених вулканічних порід. Вище них знаходяться грубозернисті пісковики конгломерати з гальки і обкатаних валунів. Вище них знаходиться товща з сірих, зеленувато-сірих і конгломератних пісковиків.

У девонських відкладах заказника часто зустрічаються відбитки рослин і морських тварин. В деяких місцях девонські відкладення перекриті карбоновими відкладеннями. На південно-заході Роздольненського заказника утворилася карстова область в нижньокарбонових вапняках.

Місцеві струмки і річка Суха Волноваха збігають з височин, а на місці карстової області йдуть під землю і знову виходять з-під землі за її територією.

У Роздольненському заказнику проходять навчальну практику студенти-геологи і, студенти-геофізики. Також в заказнику проводяться екскурсії.

Бібліографія

  • Роздольненський // Заповідна природа Донбасу / укладач А. З. Дідова. — 2-е доповнене. — Донецьк : Донбас, 1987. — С. 106-108.
  • Заказники загальнодержавного значення: Бакаї Крівої коси; Бердянський; Білосарайська коса; Великоанадольський; Єланчанські бакаї; Приазовський чапельнік; Роздольненський / / Донбас Заповідний: Наук.-інформац. довідник-атлас. 2003. 159 с. : Іл. - С.55-64.


Шаблон:ООПТ Донецької області