Роздольненський заказник

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Роздо́льненський — геологічний заказник загальнодержавного значення. Розташований у Старобешівському районі Донецької області біля села Роздольне та поблизу траси Донецьк-Новоазовськ.

Статус заказника присвоєно постановою Ради Міністрів УРСР від 28 жовтня 1974 року. № 500. Площа — 100 га.

У Роздольненському заказнику розташоване оголення верхньодевонських відкладень і карбонатної товщі нижнього карбону. Девонські відкладення в заказнику сягають потужності в 500 метрів.

Раздольненське оголення розташоване в зоні зчленування Донецького кряжа та Приазовського кристалічного масиву.

Виходи порід починаються біля села Роздольне і продовжують простежуватися на 4-5 кілометрів вгору за течією річки Мокра Волноваха.

Оголення заказника знизу складені з вивержених вулканічних порід. Вище них містяться грубозернисті пісковики конгломерати з гальки і обкатаних валунів. Вище них міститься товща з сірих, зеленувато-сірих і конгломератних пісковиків.

У девонських відкладах заказника часто зустрічаються відбитки рослин і морських тварин. В деяких місцях девонські відкладення перекриті карбоновими відкладеннями. На південно-заході Роздольненського заказника утворилася карстова область у нижньокарбонових вапняках.

Місцеві струмки і річка Суха Волноваха збігають з височин, а на місці карстової області йдуть під землю і знову виходять з-під землі за її територією.

У Роздольненському заказнику проходять навчальну практику студенти-геологи і студенти-геофізики. Також в заказнику проводяться екскурсії.

Координати

Бібліографія

  • Заказники загальнодержавного значення : Бакаї Кривої коси; Бердянський; Білосарайська коса; Великоанадольський; Єланчанські бакаї; Приазовський чапельник; Роздольненський // Донбасс заповідний: Наук.-інформац. довідник-атлас . 2003 . 159 с. : іл. — С.55-64.

Шаблон:Donechchyna-stub