Відмінності між версіями «Роздільна здатність дисплея»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
 
(Немає відмінностей)

Поточна версія на 14:12, 28 грудня 2020

Роздільна здатність дисплея (англ. display resolution) цифрового телебачення або комп'ютерного дисплея зазвичай виражається в кількості пікселів в кожному з вимірів, що може бути відображена. Це може бути багатозначний термін, тим паче, що роздільна здатність залежить від різних факторів в електронно-променевих трубках (ЕПТ) і плоских панелях або проєкторах, що використовують матриці з фіксованою множиною (масивом) пікселів.

Використання терміна «роздільна здатність дисплея» відносно дисплеїв із фіксованою матрицею пікселів, таких як плазмові панельні дисплеї (PDP), рідкокристалічні дисплеї (LCD), цифрові світлові проєктори (DLP), або інших схожих технологій є просто фізичною кількістю колонок та рядків пікселів, що створює дисплей.

Важливо, щоб термін «роздільна здатність» не вводив в оману. Розміри тут вимірюються в пікселях, і не мають нічого спільного з таким параметром, як роздільна здатність (густина пікселів) самого монітора, що виражається в пікселях на дюйм (англ. pixels per inch, ppi) (цифрові монітори) або кількості ліній по горизонталі (аналогові монітори).

Див. також[ред. | ред. код]