Російська академія державної служби

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Російська академія державної служби (з 1946 по 1991 Акаде́мія суспі́льних нау́к при ЦК КПРС, рос. Академия общественных наук при ЦК КПСС, скорочено АОН) — вища корпоративна радянська навчально-наукова установа Комуністичної партії Радянського Союзу, створена за постановою ЦК ВКП(б) від 2 серпня 1946 року з метою теоретичної підготовки працівників керівних партійних органів, вищих навчальних закладів, науково-дослідних інститутів.

Акаде́мія суспі́льних нау́к при ЦК КПРС була створена в Москві 2 серпня 1946 року.

Академію суспільних наук при ЦК КПРС в 1991 році було перетворено в Російську академію управління, що проіснувала з 1991 року по 1994 рік.

На базі Російської академії управління в 1994 році було створено Російську академію державної служби при Президенті РФ.

У 2010 році шляхом об’єднання Російської академії державної служби при Президенті Російської Федерації та Академії народного господарства створено Федеральну державну бюджетну установу вищої професійної освіти «Російська академія народного господарства і державної служби при Президенте Російської Федерації».

Прийом слухачів в Академію не був вільний (відкритий), він проводився тільки за персональним направленням керівних партійних органів.

Термін навчання в Академії — 3 роки.

Підготовка аспірантів провадилася за спеціальностями:

Академії суспільних наук було надано право присуджувати вчені ступені кандидата і доктора з суспільних наук.

Література[ред. | ред. код]