Російська академія народного господарства та державної служби при Президенті Російської Федерації

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Російська академія народного господарства та державної служби при Президенті Російської Федерації (РАНХ або РАНХіГС) — російське федеральне державне бюджетне освітня установа вищої професійної освіти (ФГБОУ ВПО). Академія створена указом Президента Російської Федерації Дмитра Анатолійовича Медведєва від 20 вересня 2010 рік а шляхом приєднання РАЦС та ряду регіональних вузів до АНХ

Створення академії

Академія була заснована відповідно до Указу Президента РФ від 20 вересня 2010 року N 1140 «Про освіту Російської академії народного господарства та державної служби при Президенті Російської Федерації» і на підставі розпорядження Уряду РФ від 23 вересня 2010 року N 1562-р.

Згідно з повідомленням газети «Коммерсант», ідея злиття відразу декількох навколовладних освітніх структур в єдину держакадемію обговорювалася президентом Дмитром Медведєвим і за його дорученням урядом протягом декількох місяців. Ключове нараду щодо злиття пройшло у вересні 2010 року у першого віце-прем'єра Ігоря Шувалова. Початковий розмір запланованого мегавуза був більше: за словами співрозмовника «Комерсант», ректору Фінансового університету при уряді РФ (колишня Фінансова академія) Михайлу Ескіндарову вдалося переконати президента в тому, що його відомство в майбутню академію поки не треба включати. Мова йде про об'єднання двох протилежних полюсів ідеологічного спектра. РАЦС, особливо в останні роки, активно розвивалася як центр розвитку «державницької» ідеології і просувала ідеї оптимальної організації державної цивільної служби як основи для проведення всіх інституційних реформ. АНХ на чолі з ліберальним економістом Володимиром Мау, навпаки, колись давно намагалася конкурувати з Вищою школою економіки за статус головного науково-освітньої установи, що просуває в Кремлі та Білому домі інституційні реформи через реформи економічних механізмів.

Формально єдина академія буде носити титул «при президенті РФ», проте її засновником буде уряд Росії. При цьому з адміністрацією президента будуть узгоджуватися, згідно з указом, всі найважливіші кадрові призначення в майбутню єдину академію[1]. Академія перша серед російських вишів отримала державну акредитацію MBA і реалізувала програму DBA.[2]

Голова Опікунської ради Академії — Наришкін Сергій Євгенович.

Серед викладачів — академіки РАН Абел Аганбегян (з 1989 по 2002 р. — Ректор Академії народного господарства при Уряді РФ) і Тетяна Заславська.

Новостворена Академія при Президентові Російської Федерації — РАНХіГС — найбільший в Росії і Європі університет соціально-економічного та гуманітарного профілю, по праву займає верхні рядки у всіх національних рейтингах. Указом Президента РФ від 07.07.2011 № 902, Академія має право самостійно встановлювати освітні стандарти та вимоги для реалізованих нею освітніх програм вищої професійної освіти.

Академія часто використовується як майданчик для проведення Урядових заходів. 1-2 листопада в РАНХіГС відбувся форум «Державна служба. Кадрове управління людським капіталом» за участю представників органів державної влади країн Європи та СНД. 9-10 грудня в Академії пройшов Форум Адміністрації Президента Російської Федерації «Форум довірених осіб Володимира Путіна» за участю всіх керівників Адміністрації Президента, Уряду РФ, федеральних міністрів, депутатського корпусу, провідних Федеральних ЗМІ. А 10 грудня 2012 Російську Академію народного господарства та державної служби при Президенті РФ відвідав Президент Росії Володимир Путін, де він провів зустріч зі своїми прихильниками.

Академія утворена шляхом приєднання до АНХ наступних вузів:

В даний час Російська академія народного господарства та державної служби при Президенті Російської Федерації — це найбільший навчальний заклад в Росії, 68 філій Академії представлені в 53 суб'єктах Російської Федерації.

Станом на 1 січня 2012 р. загальне число студентів, що навчаються за програмами вищої професійної освіти в Академії та її філіях, становить понад 207 тис. осіб, у тому числі студентів очної форми навчання вищої освіти — понад 35 тис. чоловік.

В Академії реалізуються основні професійні освітні програми — 22 програми бакалаврату, 26 програм підготовки спеціаліста, 14 програм магістратури. Реалізується 31 програма середньої професійної освіти.

В Академії розроблені і реалізуються понад 700 програм додаткової професійної освіти. Щорічно оновлюється близько 30 відсотків зазначених програм.

Діють аспірантури (65 наукових спеціальностей) та докторантури (25 наукових спеціальностей) в рамках діяльності 33 дисертаційних рад.

В Академії розроблені унікальні програми підготовки державних службовців для федеральних органів влади і органів влади суб'єктів Російської Федерації.

РАНХіГС в даний час є одним з лідером по підготовці менеджерів вищого рівня для російських підприємств і організацій. Понад третини навчаються за програмами MBA (Master of Business Administration) в Російській Федерації — слухачі Академії.

Більшість програм MBA та ЕМВА (Executive Master of Business Administration) мають акредитації найпрестижніших аккредитующих асоціацій світу.

Академія стала одним з ініціаторів введення в систему російської освіти програм МРА (Master of Public Administration). Метою цих програм є забезпечення кадрових потреб органів державної влади.

За рейтингом російських університетських бізнес-інкубаторів журнал «Форбс» в 2010 році поставив на 1 місце успішно функціонуючий в Академії Бізнес-інкубатор InCube.

Академія має широкі міжнародні зв'язки з провідними зарубіжними університетами, в числі яких Стенфордський і Гарвардський університети, університет Дюка (США), Кінгстонського університету (Велика Британія), інші університети Німеччини, Франції, Великої Британії. Академія не тільки направляє російських студентів за кордон, реалізує спільні програми з провідними університетами, але також навчає зарубіжних студентів.

Науковий потенціал Академії складають понад 700 докторів наук і професорів, понад 2300 кандидатів наук і доцентів.

Результати наукової та експертної діяльності Академії як найбільшого консультанта по проектах і програмах розвитку, які розробляються федеральними органами влади і органами влади суб'єктів Російської Федерації, корпораціями та громадськими організаціями, дозволяють постійно вдосконалювати та актуалізувати освітній процес.

Бібліотечний фонд РАНХіГС складає понад 7 000 000 книг, так само він включає бібліотеку Державної Думи (створена в 1906 р.), знамениту Демидівський бібліотеку. Московський кампус налічує понад 315 тис. кв. метрів площі. Сукупні площі філіальної мережі перевищують 451 тис. кв. метрів.

Академія є в даний час ідеологом і розробником проектів системи безперервної освіти в Росії. Нами розроблена концепція формування сучасної системи безперервної освіти державних цивільних службовців, на базі якої можлива модернізація системи підвищення кваліфікації та перепідготовки державних цивільних службовців Російської Федерації.

Дорученням Президента Російської Федерації від 25 грудня 2009 р. № Пр-3484 і відповідно до розпорядження Уряду Російської Федерації від 22 квітня 2010 р. № 636-р Академія визначена єдиним виконавцем за програмою підготовки і перепідготовки вищого рівня резерву управлінських кадрів. Розпорядженням Президента Російської Федерації від 2 травня 2012 № 202-рп Академія визначена єдиним виконавцем розташовуваного в 2012 році федеральними державними органами державного замовлення на підвищення кваліфікації до 1000 федеральних державних службовців, у посадові обов'язки яких входить участь у протидії корупції, за освітньою програмою "Функції підрозділів кадрових служб федеральних державних органів щодо профілактики корупційних та інших правопорушень".

Місія академії

Місія Академії «полягає у формуванні управлінської еліти Росії, спільноти економістів і професійних керівників» Єдина академія буде, ймовірно, повноцінним монополістом у підготовці кадрів для державної служби та на федеральному, і на регіональному рівнях. За даними «Комерсант», як зразок для академії Білий дім бачить французьку Національну школу адміністрації — ENA.

— Підготовка глобально конкурентоспроможних та адаптивних управлінських кадрів для державного, громадського та приватного секторів з метою вирішення завдання інноваційного розвитку суспільства;

— Здійснення фундаментальних та прикладних наукових досліджень і розробок в соціально-економічній та гуманітарній сферах;

— Наукове та експертно-аналітичне супроводження органів державної влади Російської Федерації.

Знамениті професори Академії

Кушлін Валерій Іванович — завідувач кафедри державного регулювання економіки МІГСУ РАНХіГС, доктор економічних наук, професор, дійсний член Російської академії природничих наук, заслужений економіст Російської Федерації.

Посилання