Відмінності між версіями «Російська православна церква закордоном»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][перевірена версія]
Мітка: редагування коду 2017
(Скасовано останні 2 редагування (PsichoPuzo) і відновлено версію 22686815 Ahonc: у наведених джерелах саме Руська)
Рядок 1: Рядок 1:
'''Російська правосла́вна це́рква закордо́ном'''<ref>[http://orthodox.org.ua/article/veb-konferentsіya-pervoієrarkha-ruskoї-pravoslavnoї-tserkvi-zakordonom-mitropolita-skhіdno--0 Веб-конференція Первоієрарха Руської Православної Церкви Закордоном митрополита Східно-Американського і Нью-Йоркського Іларіона]</ref><ref>[http://orthodox.org.ua/article/сша-голова-синодального-молодіжного-відділу-упц-відвідав-православні-парафії-сан-франциско США. Голова Синодального молодіжного відділу УПЦ відвідав православні парафії Сан-Франциско]</ref><ref>[https://opendatabot.com/c/25126096 РЕЛІГІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ "ЄПАРХІАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ОДЕСЬКОЇ ЄПАРХІЇ РУСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ ЗАКОРДОНОМ"] {{ArchivedURL|https://web.archive.org/web/20180513175754/https://opendatabot.com/c/25126096|13.05.2018}}</ref> ('''РПЦЗ'''; {{Lang-en|Russian Orthodox Church Outside Russia (ROCOR)}}; {{Lang-ru|Русская православная церковь заграницей (РПЦЗ)}})&nbsp;— самоврядна частина [[РПЦ|Руської православної церкви]], що утворилася в кінці 1910-х&nbsp;— початку 1920-х років в результаті масової еміграції мільйонів громадян колишньої Російської імперії, головним чином діячів [[Білий рух|білого руху]] (за що отримала неофіційну назву «Біла церква»); потім вбирала в себе всі наступні хвилі російської еміграції. Довгий час існувала з неврегульованим канонічним статусом, свій нинішній статус має з 17 травня 2007 року з підписанням «Акту про канонічне спілкування».
+
'''«Руська правосла́вна це́рква закордо́ном»'''<ref>[http://orthodox.org.ua/article/veb-konferentsіya-pervoієrarkha-ruskoї-pravoslavnoї-tserkvi-zakordonom-mitropolita-skhіdno--0 Веб-конференція Первоієрарха Руської Православної Церкви Закордоном митрополита Східно-Американського і Нью-Йоркського Іларіона]</ref><ref>[http://orthodox.org.ua/article/сша-голова-синодального-молодіжного-відділу-упц-відвідав-православні-парафії-сан-франциско США. Голова Синодального молодіжного відділу УПЦ відвідав православні парафії Сан-Франциско]</ref><ref>[https://opendatabot.com/c/25126096 РЕЛІГІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ "ЄПАРХІАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ОДЕСЬКОЇ ЄПАРХІЇ РУСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ ЗАКОРДОНОМ"] {{ArchivedURL|https://web.archive.org/web/20180513175754/https://opendatabot.com/c/25126096|13.05.2018}}</ref> ('''РПЦЗ'''; {{Lang-en|Russian Orthodox Church Outside Russia (ROCOR)}}; {{Lang-ru|Русская православная церковь заграницей (РПЦЗ)}})&nbsp;— самоврядна частина [[РПЦ|Руської православної церкви]], що утворилася в кінці 1910-х&nbsp;— початку 1920-х років в результаті масової еміграції мільйонів громадян колишньої Російської імперії, головним чином діячів [[Білий рух|білого руху]] (за що отримала неофіційну назву «Біла церква»); потім вбирала в себе всі наступні хвилі російської еміграції. Довгий час існувала з неврегульованим канонічним статусом, свій нинішній статус має з 17 травня 2007 року з підписанням «Акту про канонічне спілкування».
   
 
== Історія ==
 
== Історія ==

Версія за 17:07, 30 червня 2018

«Руська правосла́вна це́рква закордо́ном»[1][2][3] (РПЦЗ; англ. Russian Orthodox Church Outside Russia (ROCOR); рос. Русская православная церковь заграницей (РПЦЗ)) — самоврядна частина Руської православної церкви, що утворилася в кінці 1910-х — початку 1920-х років в результаті масової еміграції мільйонів громадян колишньої Російської імперії, головним чином діячів білого руху (за що отримала неофіційну назву «Біла церква»); потім вбирала в себе всі наступні хвилі російської еміграції. Довгий час існувала з неврегульованим канонічним статусом, свій нинішній статус має з 17 травня 2007 року з підписанням «Акту про канонічне спілкування».

Історія

У листопаді-грудні 1921 року було проведено Перший Закордонний («Карловацький») Собор РПЦЗ. На ньому Предстоятелем церкви обрано колишнього митрополита Київського та Галицького Антонія (Храповицького). За місцем першого собору в містечку Сремські Карловці в Сербії священиків і мирян спершу названо «карловчанами».

З 1927 року усі контакти РПЦЗ із Російською православною церквою були припинені після відомої «Декларації митрополита Сергія (Страгородського)», в якій заступник «Патриаршего Местоблюстителя РПЦ» закликав усіх православних Радянського Союзу бути лояльними до сталінського режиму.

На території колишнього Союзу церква мала дві єпархії —Одеська єпархія в Україні та в Сибіру.

25 жовтня 2005 року на зборах духовенства і мирян Одеської єпархії РПЦЗ одним із чотирьох делегатів на IV Всезакордонний собор РПЦЗ був обраний громадянин США, Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Джон Гербст.

У травні 2006 року в Сан-Франциско проходив IV Всезакордонний собор Російської православної церкви за кордоном. У 2007 році увійшла до складу Російської Православної Церкви як самоврядна Церква.

Частина єпископату та вірних РПЦЗ виступила проти приєднання до РПЦ та утворила РПЦЗ(А). Зараз до РПЦЗ, яка не стала частиною РПЦ та зберегла самостійність, входить Північноамериканський адміністративний округ, Західноєвропейська єпархія, Південноамериканська єпархія, Австралійсько-Новозеланська єпархія, Одеська єпархія, Болградська епархія (частина Одеської обл. та Молдова) а також, Воронежська, Московська, Сибірська та інші єпархії на території РФ.

Предстоятелем РПЦЗ(А) є митрополит Нью-Йоркський та Східно-Американський, архієпископ Таврійський та Одеський, тимчасово керуючий Південноамериканською єпархією Голова Архієрейського Собору та Синоду РПЦЗ Агафангел (Пашковський).

На території України розташовані Одеська з центром в місті Одеса та Болградська з центром у Болграді єпархії. Керуючим єпископом Одеської єпархії є митрополит Агафангел (Пашковський).

Єпархії включають в себе громади на території України, Білорусі та Молдови.

На території України є 28 парафій.

Діє заочна Свято-Кириломефодіївська семінарія та монастир на честь свт. Іоана Максимовича в Одеській області.

Болградською єпархією керує єпископ Георгій (Кравченко).

Першоієрархи РПЦЗ

Примітки

Посилання