Відмінності між версіями «Ротавірус»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
(Скасування редагування № 27486660 користувача 178.54.105.21 Вікі не реклама)
Мітка: Скасування
Рядок 23: Рядок 23:
| wikispecies = Rotavirus
| wikispecies = Rotavirus
}}
}}
'''Ротавірус''' (''Rotavirus'') — рід [[вірус]]ів родини [[Reoviridae]]. Описано дев'ять видів, які іменуються латинськими літерами від A до I. Ротавіруси A, B та C є збудниками [[Ротавірусна інфекція|ротавірусної інфекції]] людини, при чому 90 % випадків захворювання припадає на [[Rotavirus A]]. Ротавіруси — найчастіша причина [[діарея|діареї]] серед немовлят та дітей молодшого віку. Дорослі хворіють рідко. Вірус передається [[Фекально-оральний механізм|фекально-оральним шляхом]]. Він заражає та пошкоджує клітини [[Тонка кишка|тонкого кишківника]] і спричиняє [[гастроентерит]] (який часто називають «шлунковим грипом», незважаючи на те, що він не має відношення до [[грип]]у). Види A — E викликають захворювання в різних тварин, види E та H у свиней, D, F і G у птахів та I у кішок.
'''Ротавірус''' (''Rotavirus'') — рід [[вірус]]ів родини [[Reoviridae]]. Описано дев'ять видів, які іменуються латинськими літерами від A до I. Ротавіруси A, B та C є збудниками [[Ротавірусна інфекція|ротавірусної інфекції]] людини, при чому 90 % випадків захворювання припадає на [[Rotavirus A]]. Ротавіруси — найчастіша причина [[діарея|діареї]] серед немовлят та дітей молодшого віку. Дорослі хворіють рідко. Вірус передається [[Фекально-оральний механізм|фекально-оральним шляхом]]. Він заражає та пошкоджує клітини [[Тонка кишка|тонкого кишківника]] і спричиняє [[гастроентерит]] (який часто називають «шлунковим грипом», незважаючи на те, що він не має стосунку до [[грип]]у). Види A — E викликають захворювання в різних тварин, види E та H у свиней, D, F і G у птахів та I у кішок.


== Посилання ==
== Посилання ==

Версія за 06:51, 1 червня 2021

Ротавірус
Rotavirus Reconstruction.jpg
Класифікація вірусів
Домен: Віруси (Virus)
Група: III
Царство: Riboviria
Родина: Реовіруси (Reoviridae)
Підродина: Sedoreovirinae
Рід: Ротавірус (Rotavirus)
Види
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Rotavirus
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Rotavirus
EOL logo.svg EOL: 67534
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 10912

Ротавірус (Rotavirus) — рід вірусів родини Reoviridae. Описано дев'ять видів, які іменуються латинськими літерами від A до I. Ротавіруси A, B та C є збудниками ротавірусної інфекції людини, при чому 90 % випадків захворювання припадає на Rotavirus A. Ротавіруси — найчастіша причина діареї серед немовлят та дітей молодшого віку. Дорослі хворіють рідко. Вірус передається фекально-оральним шляхом. Він заражає та пошкоджує клітини тонкого кишківника і спричиняє гастроентерит (який часто називають «шлунковим грипом», незважаючи на те, що він не має стосунку до грипу). Види A — E викликають захворювання в різних тварин, види E та H у свиней, D, F і G у птахів та I у кішок.

Посилання