Рубани (рід): відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][перевірена версія]
(Fel översättning. Ska vara Rubach.)
м (Відкинуто редагування 92.35.147.61 (обговорення) до зробленого Iskatelb)
Мітка: Відкіт
Рядок 23: Рядок 23:
}}
}}


'''Рубани''' ({{lang-ua|Рубан}}, {{lang-pl|Rubach}}) — українська шляхта (або дворянський рід) веде свою історію з 1783, після того як Андрію Васильовичу Рубану ({{lang-ua|Рубан Андрій Васильович}}) був наданий дворянський титул Польським Сеймом.
'''Рубани''' ({{lang-ua|Рубан}}, {{lang-pl|Ruban}}) — українська шляхта (або дворянський рід) веде свою історію з 1783, після того як Андрію Васильовичу Рубану ({{lang-ua|Рубан Андрій Васильович}}) був наданий дворянський титул Польським Сеймом.


== Опис герба ==
== Опис герба ==

Версія за 17:16, 24 лютого 2021

Рубани
POL COA Rubach.svg
Рубан
Опис герба: див. текст

Період: з 1783 р. по наші дні
Підданство: Herb Rzeczypospolitej Obojga Narodow.svg Річ Посполита,

Coat of arms of the Cossack Hetmanat.svg Гетьманщина,
Lesser Coat of Arms of Russian Empire.svg Російська імперія

Рубани (укр. Рубан, пол. Ruban) — українська шляхта (або дворянський рід) веде свою історію з 1783, після того як Андрію Васильовичу Рубану (укр. Рубан Андрій Васильович) був наданий дворянський титул Польським Сеймом.

Опис герба

На лазуровому (синьому) щиті польського типу зображені три зелених квітки обгорнути трьома листками. Щит увінчаний дворянськими шоломом срібного кольору з золотим забралом, шолом дивиться прямо - це означає що власник був баронет або лицар; шолом увінчаний короною маркіза. Нашоломник: три колоски. Намет на щиті блакитний, підкладений золотом - в цьому випадку він означає що герб затверджений після епохи лицарських турнірів.

Символи: Зерно, кинуте в землю («поховане»), здається померлим, але навесні воно прокидається до нового життя і дає багатий урожай. Вже з античних часів (приблизно з Елевсинських містерій) воно стає символом відродження після могильної ночі, дає надію і служить прикладом подолання смерті. Легко уявити, що для селян в Новий час, незалежно від цієї символіки, одіяння з колосся уособлює собою прохання про врожай. Синій колір щита символізує великодушність, чесність, вірність і бездоганність, або просто небо.

Відомі постаті

Не обов'язково члени дворянського роду.

Література