Рубани (рід)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рубани
POL COA Rubach.svg
Рубан
Опис герба: див. текст

Період: з 1783 р. по наші дні
Підданство: Herb Rzeczypospolitej Obojga Narodow.svg Річ Посполита,

Coat of arms of the Cossack Hetmanat.svg Гетьманщина,
Lesser Coat of Arms of Russian Empire.svg Російська імперія

Рубани (укр. Рубан, пол. Ruban) — українська шляхта (або дворянський рід) веде свою історію з 1783, після того як Андрію Васильовичу Рубану (укр. Рубан Андрій Васильович) був наданий дворянський титул Польським Сеймом.

Опис герба[ред. | ред. код]

На лазуровому (синьому) щиті польського типу зображені три зелених квітки обгорнути трьома листками. Щит увінчаний дворянськими шоломом срібного кольору з золотим забралом, шолом дивиться прямо - це означає що власник був баронет або лицар; шолом увінчаний короною маркіза. Нашоломник: три колоски. Намет на щиті блакитний, підкладений золотом - в цьому випадку він означає що герб затверджений після епохи лицарських турнірів.

Символи: Зерно, кинуте в землю («поховане»), здається померлим, але навесні воно прокидається до нового життя і дає багатий урожай. Вже з античних часів (приблизно з Елевсинських містерій) воно стає символом відродження після могильної ночі, дає надію і служить прикладом подолання смерті. Легко уявити, що для селян в Новий час, незалежно від цієї символіки, одіяння з колосся уособлює собою прохання про врожай. Синій колір щита символізує великодушність, чесність, вірність і бездоганність, або просто небо.

Відомі постаті[ред. | ред. код]

Не обов'язково члени дворянського роду.

Література[ред. | ред. код]