Саксонська династія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 11:24, 10 липня 2020, створена Shynkar (обговорення | внесок) (→‎Посилання)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Генеалогічне древо Саксонської династії в манускрипті XII століття.

Саксонська династія - династія німецького походження, ряд представників якої були королями Східно-Франкського королівства ( Німеччини) і імператорами Священної Римської імперії. Також відома під ім'ям Людольфінги (нім. Liudolfinger) - на честь засновника династії, а також Оттони (нім. Ottonen) на ім'я найбільш відомих представників.

Історія династії[ред. | ред. код]

Походження династії виводять від Бруно Енгернського, саксонського конунга, що відділився з Енграми і остфалами від язичників саксів. Однак достеменно генеалогія простежується з Людольфа († 864/866), граф у Східній Саксонії (Остфаліі) з бл. 840. Пізніші хроністи згадують його як герцога східних саксів (лат. dux orientalis Saxonum). Його сини Бруно і Оттон I († 912) були герцогами в Саксонії. Син Оттона I, Генріх I Птахолов († 936) після смерті короля Східно-Франкського королівства Конрада I Франконского був обраний в 919 королем. Син Генріха I, Оттон I Великий (912-973) значно розширив територію королівства, а в 962 був коронований імператором, заснувавши Священну Римську імперію. Від другого сина Генріха I, Генріха I, герцога Баварії, пішла Баварська гілка.

Старша лінія припинилася зі смертю імператора Оттона III в 1002, після чого імператором став представник Баварської гілки, Генріх II Святий. Після смерті Генріха II в 1024 у династія згасла.

Також існувала швабська гілка, родоначальником якої був старший син імператора Оттона I, Людольф, герцог Швабії. Гілка згасла в 982 зі смертю його сина Оттона I, герцога Швабії та Баварії.

Відомі представники[ред. | ред. код]

Королі Східно-Франкського королівства (Німеччини) і імператори Священної Римської імперії[ред. | ред. код]

Інші відомі представники[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]