Відмінності між версіями «Самуель Гантінгтон»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
[перевірена версія][очікує на перевірку]
м (Життєпис)
м (Прибирання посилання на вилучений шаблон)
 
(Не показані 11 проміжних версій 8 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
  +
{{автопереклад}}
 
[[Файл:Samuel P. Huntington (2004 World Economic Forum).jpg|thumb|right|300px|Самуель Гантінгтон (2004)]]
 
[[Файл:Samuel P. Huntington (2004 World Economic Forum).jpg|thumb|right|300px|Самуель Гантінгтон (2004)]]
   
Рядок 11: Рядок 12:
   
 
Його концепція ''зіткнення цивілізацій'' активно використовувалась для [[Пропаганда війни|пропаганди війни]] в Афганістані (2001) і Іраку (2003).
 
Його концепція ''зіткнення цивілізацій'' активно використовувалась для [[Пропаганда війни|пропаганди війни]] в Афганістані (2001) і Іраку (2003).
  +
  +
''<big>'''Академічна кар'єра'''</big>''
  +
  +
Він був членом уряду Гарвардського університету з 1950, поки він не був позбавлений посади протягом 1959 року. Разом з Збігнєвим Бжезинським, якому також було відмовлено в посаді, він переїхав до Колумбійського університету в Нью-Йорку. З 1959 по 1962 рік він був доцентом уряду в Колумбії, де він був також заступником директора їх Інституту з висвітлення війни і вивчення проблем світу. Гантінгтон був запрошений, щоб повернутися в Гарвард з перебуванням протягом 1963 року, залишався там до його смерті. Він був обраний членом Американської академії мистецтв і наук протягом 1965 року Хантінгтон і Уоррен Дем'ян Manshel став одним із засновників і співредакторами зовнішньої політики. Хантінгтон залишився со-редактором до 1977 р.
  +
  +
Його перша головна книга Солдат і держава: "Теорія і політика військово-цивільних відносин" (1957), який був вельми спірним, коли вона була опублікована, але в даний час розглядається як найбільш впливова книга на американських військово-цивільних відносин. Він став видатним зі своїм Політичний порядок в мінливих суспільствах (1968), робота, яка кинула виклик загальновизнаного думку теоретиків модернізації, що економічний і соціальний прогрес буде виробляти стабільних демократій в недавно деколонізувати країнах.
  +
  +
Як консультант Державного департаменту США, а також у впливовій тисяча дев'ятсот шістьдесят вісім статті в закордонних справ, він виступав за концентрацію сільського населення Південного В'єтнаму, за допомогою стратегії килимових бомбардувань і дефолиации сільські землі і джунглі В'єтнаму, а засіб виділення Вьетконга.
  +
  +
Якщо немає "пряме застосування механічної і звичайної потужності" відбувається на такому масовому масштабі, щоб зробити масову міграцію із сільської місцевості в міста, основні допущення, що лежать в основі Маоїстська доктрину революційної війни більше не працюють. Маоїстів надихнула сільська революція підрізав американської спонсорованих міської революції.
  +
  +
- Закордонних справ, Vol. 46, № 4 (липень, 1968), стор. 650
  +
  +
В розсіяному чином Сполучені Штати у В'єтнамі, можливо, добре натрапив на відповідь на "національно-визвольних воєн." Ефективна відповідь не лежить ні в прагненні до звичайної військової перемоги, ні в езотеричних навчань і вивертів з каральної війни. Він натомість змушений проект урбанізації і модернізації, яка швидко приносить країні питання з фази, в якій сільське революційний рух може сподіватися генерувати достатню силу, щоб прийти до влади.
  +
  +
- Закордонних справ, Vol. 46, № 4 (липень, 1968), стор. 652
  +
  +
Він також був співавтором книги "Криза демократії": На Керованість демократіях доповіді, опублікованому Тристоронньої комісією протягом 1976 У 1977 році його друг Бжезінський - який був призначений радником з національної безпеки в адміністрації Джиммі Картера - - запропонував йому стати Білий дім координатор з планування безпеки для Ради національної безпеки. Він служив на цій посаді до кінця 1978 року.
  +
  +
Хантінгтон продовжував викладати студентам до його виходу на пенсію в 2007 році.
  +
  +
'''''<big>Відомі факти</big>'''''
  +
  +
''<u><big>Політичний порядок в мінливих суспільствах</big></u>''
  +
  +
У протягом 1968, так само, як війна Сполучених Штатів у В'єтнамі стає найбільш інтенсивним, Хантінгтон опублікував Політичний порядок в мінливих суспільствах, який був критичний аналіз теорії модернізації, яка охопила велику політику щодо США N світу, що розвивається протягом попереднього десятиліття.
  +
  +
Хантінгтон стверджує, що, як і модернізації суспільства, вони стають все більш складними і невпорядкованою. Якщо процес соціальної модернізації, яка виробляє цей розлад не супроводжується процесом політичної та інституційної модернізації-процесу, який виробляє політичні інститути, здатні управляти стресом модернізації-результат може бути насильство.
  +
  +
Протягом 1970-х років, Гантінгтон був радником уряду, як демократичний і диктаторський. Протягом 1972 він зустрівся з представниками Medici уряду в Бразилії; рік по тому він опублікував доповідь «Підходи до політичних декомпресія", застерігаючи від ризиків, пов'язаних з дуже швидкою політичної лібералізації, запропонувавши градуированную лібералізацію і сильна держава, партії, змодельований на образ мексиканської Інституційно-революційної партії (ІРП). Після тривалого переходу, Бразилія стала демократичною протягом 1985 року.
  +
  +
У 1980-х, він став цінним радником південноафриканським режимом, який використовував його ідеї про політичний для того, щоб виробити свою «загальну стратегію» реформувати апартеїд і придушити зростаючий опір. Він запевнив правителів Південної Африки, що збільшення репресивну міць держави (яка в той час включала насильство з боку поліції, затримання без суду, і тортури) можуть бути необхідні для здійснення реформи. Процес реформ, він сказав своїй південноафриканської аудиторії, часто вимагає «лукавство, обман, помилкові припущення і цілеспрямовану сліпоту." Таким чином, він дав санкцію на проект своїх господарів від "реформування" апартеїд, а не його усунення.
  +
  +
Хантінгтон часто цитованих Бразилії як успіх, маючи на увазі його роль в 1988 році його президентському зверненні до Американської асоціації політичних наук, зазначивши, що політична наука грає скромну роль в цьому процесі. Критики, такі як британський політолог Алан Хупер, зверніть увагу, що сучасна Бразилія має особливо нестабільну партійну систему, в якій найкраще інституційно партії, Луїс Інасіу Лула да Сілва робоча партія виникла в опозиції до контрольованих переходу. Крім того, Хупер стверджує, що відсутність громадянського участі в сучасній Бразилії є результатом цього процесу зверху вниз переходів політичної участі.
  +
  +
<u><big>''Третя хвиля''</big></u>
  +
  +
У своїй книзі 1991 року, Третя хвиля: демократизація наприкінці двадцятого століття, Хантінгтон зробив аргумент, що, починаючи з революції в Португалії протягом 1974 року народження, спостерігається третя хвиля демократизації, яка описує глобальну тенденцію, яка включає в себе більше 60 країн по всій Європі, Латинська Америка, Азія і Африка, які піддалися тій чи іншій формі переходу до демократії. Хантінгтон виграв в 1992 році університету Луїсвілля Grawemeyer премії для цієї книги.
  +
  +
'''''<u><big>"Зіткнення цивілізацій"</big></u>'''''
  +
  +
Для отримання більш докладної інформації по цій темі см Зіткнення цивілізацій.
  +
  +
Карта з дев'яти «цивілізацій» з Хантінгтона «Зіткнення цивілізацій».
  +
  +
У 1993 році, Хантінгтон викликало великі дебати серед міжнародних теоретиків відносин з запитально-під назвою «Зіткнення цивілізацій?», Впливовий, часто цитованої статті, опублікованій в журналі "Foreign Affairs". У статті він стверджував, що після розпаду Радянського Союзу, іслам стане найбільшою перешкодою для домінування Заходу в світі. наступна велика війна Заходу тому, сказав він, неминуче буде з ісламом. Його опис після холодної війни геополітики і «неминучість нестабільності» контрастують з впливовим кінцем історії тези пропагованої Френсіс Фукуяма.
  +
  +
Хантінгтон розширив "Зіткнення цивілізацій?" замовити довжину і опублікував його як Зіткнення цивілізацій в 1996 році статті та книги месторожде-, що після закінчення холодної війни конфлікт найбільш часто і бурхливо відбуваються через культурної, а не ідеологічних розбіжностей. Це, в той час як за часів холодної війни, стався конфлікт між капіталістичним Заходом і комуністичним блоком Сходу, тепер він був, швидше за все, відбуваються між основними світовими цивілізаціями, що ідентифікують сім, а можливо восьмий: (я) Західна, (II) Латинська американець, (III) Ісламська, (IV) Sinic (китайський), (v) індуїстська, (VI) православні, (VII) японську мову, і (VIII) Африки. Ця культурна організація контрастує сучасний світ з класичним поняттям суверенних держав. Щоб зрозуміти поточні і майбутні конфлікти, культурні тріщини повинні бути зрозумілі, і культурно-а не держава-повинно бути прийнято як причини для війни. Таким чином, західні країни втратять переважання, якщо вони не в змозі визнати непримиренний характер культурної напруженості. Хантінгтон стверджував, що після закінчення холодної війни зрушення в геополітичній організації і структури вимагає Захід зміцнити себе в культурному відношенні, шляхом відмови від нав'язування свого ідеалу демократичного універсалізму і його безперервної військової інтервенціонізма. Підкреслюючи цю точку зору, Хантінгтон писав в розширенні 1996 року, "В світі, що розвивається етнічних конфліктів і цивілізаційного зіткнення, Західна віра в універсальність західної культури страждає трьома проблемами: це брехня, це аморально, і це небезпечно."
  +
  +
Ідентифікація західної цивілізації із західним християнством (католицько-протестантської) не оригінальна ідея Хантінгтона, це було досить традиційним західним думкою і підрозділи до епохи холодної війни.
  +
  +
Критики (наприклад, статті в Le Monde Діпломатік) називаємо Зіткнення цивілізацій теоретичної легітимації американської викликаних західної агресії проти Китаю і в світі ісламських і православних культур. Інші критики стверджують, що таксономія Хантінгтона є спрощеним і довільним, і не враховує внутрішньої динаміки і партизанських напруженості всередині цивілізацій. Крім того, критики стверджують, що Хантінгтон нехтує ідеологічної мобілізації еліт і нездійсненних соціально-економічних потреб населення як реальних причинних факторів водіння конфлікт, що він ігнорує конфлікти, які не дуже добре вписуються в цивілізаційних кордонів, визначених ним, і вони стверджують, що його нова парадигма не що інше, як реалістичне мислення, в якому "держави" став замінений «цивілізацій». Вплив Хантінгтона на політику США можна було порівняти з, що спірних релігійних теорій британського історика Арнольда Тойнбі про азіатських лідерів під час початку двадцятого століття.
  +
  +
The New York Times некролог на Семюель Хантінгтон зазначає, проте, що його "акцент на древніх релігійних імперій, на відміну від держав або етнічних груп, [як джерела глобального конфлікту] отримав ... більше облатки після терактів 11 вересня."
  +
  +
Хантінгтон писав, що Україна може розділити по культурній лінії між більш католицької Західної України і православної Східної України:
  +
  +
Хоча державником підхід висуває на перший план можливість російсько-української війни, цивілізаційний підхід зводить до мінімуму, що і натомість висуває на перший план можливості України розщеплення навпіл, поділ яких культурні фактори призводять б один, щоб передбачити, може бути більш сильним, ніж у Чехословаччині, але далеко менш кривава, ніж у Югославії.
  +
  +
''<big><u>Хто ми і імміграції</u></big>''
  +
  +
Остання книга Хантінгтона, Хто ми? Виклики американській національній ідентичності, був опублікований в травні 2004 р Його тема сенс американської національної ідентичності та можливої ​​культурної загрози, яку представляє для нього великої латиноамериканської імміграції, який Хантінгтон попереджає, може "поділити Сполучені Штати на два народи, дві культури і дві мови ".
  +
  +
<big>''Інше''</big>
  +
  +
Хантінгтон приписують винахід фразу Давос Людина, посилаючись на глобальних еліт, які "практично не потребують національної лояльності, розглядають національні кордони як перешкоди, які, на щастя, зникають, і побачити національні уряди як залишки з минулого, чия єдина корисна функція полягає в полегшенні глобальні операції еліти". Фраза відноситься до Всесвітньому економічному форумі в Давосі, Швейцарія, де лідери світової економіки зустрічаються.
  +
  +
Протягом 1980-х років, південноафриканський апартеїд уряд P.W. Бота ставали все більш стурбовані безпекою. За порадою Хантінгтона, уряд Боти створила потужний апарат державної безпеки, щоб "захистити" держави від очікуваного підйому політичного насильства, що реформи, як очікується, викличе. У 1980-ті роки стали періодом значних політичних хвилювань, коли держава стає все більш домінує коло Боти генералів і начальників поліції (відомий як securocrats), яким вдалося різні держави з надзвичайних ситуацій.
  +
  +
<u>''<big>Національна академія наук суперечок</big>''</u>
  +
  +
У 1986 році Хантінгтон був номінований на членство в Національній академії наук. Вся академія голосування по номінації, хоча багато вчених не були знайомі з кандидатом. Професор Ленг, математик з Єльського університету, порушується цей виборчий статус-кво, оскаржуючи призначення Хантінгтона. Ланг агітував для інших, щоб заперечувати членство в Хантінгтон, і врешті-решт вдалося; Гантінгтон був двічі номінований і двічі відхилений. Детальний опис цих подій була опублікована в Ланга "Academia, журналістика і політика: Приклад: The Huntington Дело"., Який займає перші 222 сторінок його книги 1998 Виклики
  +
  +
Ланг був натхненний працях математик Ніл Köblitz, який звинуватив Хантінгтон в нецільовому використанні математики та участь в лженауки. Ланг стверджував, що Хантінгтон спотворюється історичний рекорд і використовував псевдо-математику, щоб зробити його висновки здаються переконливими. Як приклад він використовував тисячу дев'ятсот шістьдесят вісім книга політичного порядку Хантінгтона в мінливих суспільствах, в яких Хантінгтон стверджував, що Південна Африка була «задоволеною суспільство» в 1960-і роки. Ланг не вірив висновок, тому він дивився на те, як Хантінгтон обґрунтував це твердження і прийшов до висновку, що він використовував метод, який був просто не діє. Lang підозрював, що він використовував неправдиві псевдо-математичний аргумент, щоб дати аргументи, які він хотів виправдати більший авторитет. Це було, сказав Ланг, "тип мови, який дає ілюзію науки без будь-якої з його сутності." Ланг документи свої звинувачення в його книзі виклики.
  +
  +
Прихильники Хантінгтона включені Герберт А. Саймон, 1978 лауреат Банку Швеції премії в галузі економічних наук в пам'яті Альфреда Нобеля. Математична Інтеллідженсер запропонував Саймон і Köblitz можливість взяти участь в письмовому дебатах, які вони прийняли.
  +
  +
протуберанець Хантінгтона як професор Гарвардського університету і директор (як і тоді) з Гарвардського центру з міжнародних справ привело до значного охоплення його переможеною призначенням на NAS за допомогою засобів масової інформації, в тому числі The New York Times і The New Republic.
   
 
== Вибрані праці ==
 
== Вибрані праці ==
Рядок 35: Рядок 114:
 
* http://video.google.com/videoplay?docid=-6705627964658699201&hl=en A Critique of Clash of Civilization by the late Edward Said
 
* http://video.google.com/videoplay?docid=-6705627964658699201&hl=en A Critique of Clash of Civilization by the late Edward Said
 
* [http://knol.google.com/k/emmet-mcelhatton/the-paradigm-problem/281dvbcuqwtam/2# "The Paradigm Problem: Samuel Huntington’s Clash of Civilizations thesis and the search to define a global strategic paradigm" by Emmet McElhatton]
 
* [http://knol.google.com/k/emmet-mcelhatton/the-paradigm-problem/281dvbcuqwtam/2# "The Paradigm Problem: Samuel Huntington’s Clash of Civilizations thesis and the search to define a global strategic paradigm" by Emmet McElhatton]
  +
*# Michael C. Desch. 1998. "Soldiers, States, and Structures: The End of the Cold War and Weakening U.S. Civilian Control." Armed Forces & Society. 24(3): 389-405.
  +
*# Michael C. Desch. 2001. ''Civilian Control of the Military: The Changing Security Environment''. Baltimore: Johns Hopkins University Press.
  +
*# Peter D. Feaver. 1996. “An American Crisis in Civilian Control and Civil-Military Relations?” ''The Tocqueville Review''. 17(1): 159.
  +
*# Joseph Lelyveld, Move Your Shadow (New York, 1985), 68-9; Shula Marks and Stanley Trapido, "South Africa Since 1976: an historical perspective," in Shaun Johnson, ed., South Africa: No Turning Back (London, 1988), 28
  +
*# http://contemporarythinkers.org/samuel-huntington/
  +
*# see Richard E. Rubenstein and Jarle Crocker (1994): Challenging Huntington, in: Foreign Policy, No. 96 (Autumn, 1994), pp. 113–28
  +
*# [http://thecaucus.blogs.nytimes.com/2008/12/27/samuel-huntington-foreign-policy-theorist-dies-at-81/ Samuel P. Huntington of Harvard Dies at 81], The New York Times, December 27, 2008
  +
*# "[http://www.eurotrib.com/story/2014/3/1/204/17909 Testing Huntington in Ukraine]". European Tribune.
  +
*# [http://www.guardian.co.uk/comment/story/0,,1404411,00.html Davos man's death wish], ''The Guardian'', 3 February 2006
  +
*# Fox, William; Fourie, Marius; Van Wyk, Belinda (1998). Police Management in South Africa. Juta and Company Limited. p. 167.
  +
  +
== Література ==
  +
* ''О. Лісничук'' . Гантінґтон (Huntington) Самуель Філіпс // Політична енциклопедія. Редкол.: Ю. Левенець (голова), Ю. Шаповал (заст. голови) та ін.&nbsp;— К.: Парламентське видавництво, 2011.&nbsp;— с.128 ISBN 978-966-611-818-2.
  +
  +
== Посилання ==
   
  +
{{вікіфікувати|дата=лютий 2017}}
  +
{{сирий переклад}}
 
{{US-scholar-stub}}
 
{{US-scholar-stub}}
 
{{DEFAULTSORT:Гантінгтон, Самуель}}
 
{{DEFAULTSORT:Гантінгтон, Самуель}}
  +
{{бібліоінформація}}
   
 
[[Категорія:Випускники Вищої школи імені П. Сайвесанта]]
 
[[Категорія:Випускники Вищої школи імені П. Сайвесанта]]

Поточна версія на 08:26, 4 січня 2018

Самуель Гантінгтон (2004)
Мапа етнокультурного поділу цивілізацій, побудована за концепцією Хантінгтона: західна культура (темно-синій колір), латиноамериканська культура (фіолетовий колір), японська культура (яскраво-червоний колір), Китайська культура (темно-червоний колір), культура Індії (помаранчевий колір), ісламська культура (зелений колір), православна культура (бірюзовий колір), буддійська культура (жовтий колір) та африканська культура (коричневий колір)

Самуель Філліпс Гантінгтон (англ. Samuel Phillips Huntington; нар. 17 квітня 1927(19270417), Нью-Йорк, СШАпом. 24 грудня 2008, США) — американський політолог, директор Інституту стратегічних досліджень у Гарвардському університеті. Автор теорії Гантінгтона про зіткнення цивілізацій в сучасну епоху. Фахівець у галузі порівняльної політології та транзитології — розділу політології, який вивчає перехід від авторитаризму до демократії.

Життєпис[ред.ред. код]

Народився 18 квітня 1927. У віці 18 років він на відмінно закінчив Єльський університет, в 23, відслуживши в армії і отримавши докторський ступінь в Гарварді, почав там викладати. За своє життя Гантінгтон узяв участь в роботі в цілому над 17 книгами, частину з яких він написав сам, а частину — в співавторстві з іншими ученими.

У «Зіткненні цивілізацій», виданій у 1996, передбачив, зокрема, майбутній конфлікт між Заходом і ісламським світом. Одне з основних посилань книги полягає в тому, що в майбутньому світі конфлікти матимуть не ідеологічну, а релігійну природу. За Гантінгтоном основний критерій розвитку — інституціоналізація. Високий рівень політичної інституціоналізації є основою політичної стабільності та стійкості у перехідних суспільствах.

Його концепція зіткнення цивілізацій активно використовувалась для пропаганди війни в Афганістані (2001) і Іраку (2003).

Академічна кар'єра

Він був членом уряду Гарвардського університету з 1950, поки він не був позбавлений посади протягом 1959 року. Разом з Збігнєвим Бжезинським, якому також було відмовлено в посаді, він переїхав до Колумбійського університету в Нью-Йорку. З 1959 по 1962 рік він був доцентом уряду в Колумбії, де він був також заступником директора їх Інституту з висвітлення війни і вивчення проблем світу. Гантінгтон був запрошений, щоб повернутися в Гарвард з перебуванням протягом 1963 року, залишався там до його смерті. Він був обраний членом Американської академії мистецтв і наук протягом 1965 року Хантінгтон і Уоррен Дем'ян Manshel став одним із засновників і співредакторами зовнішньої політики. Хантінгтон залишився со-редактором до 1977 р.

Його перша головна книга Солдат і держава: "Теорія і політика військово-цивільних відносин" (1957), який був вельми спірним, коли вона була опублікована, але в даний час розглядається як найбільш впливова книга на американських військово-цивільних відносин. Він став видатним зі своїм Політичний порядок в мінливих суспільствах (1968), робота, яка кинула виклик загальновизнаного думку теоретиків модернізації, що економічний і соціальний прогрес буде виробляти стабільних демократій в недавно деколонізувати країнах.

Як консультант Державного департаменту США, а також у впливовій тисяча дев'ятсот шістьдесят вісім статті в закордонних справ, він виступав за концентрацію сільського населення Південного В'єтнаму, за допомогою стратегії килимових бомбардувань і дефолиации сільські землі і джунглі В'єтнаму, а засіб виділення Вьетконга.

Якщо немає "пряме застосування механічної і звичайної потужності" відбувається на такому масовому масштабі, щоб зробити масову міграцію із сільської місцевості в міста, основні допущення, що лежать в основі Маоїстська доктрину революційної війни більше не працюють. Маоїстів надихнула сільська революція підрізав американської спонсорованих міської революції.

- Закордонних справ, Vol. 46, № 4 (липень, 1968), стор. 650

В розсіяному чином Сполучені Штати у В'єтнамі, можливо, добре натрапив на відповідь на "національно-визвольних воєн." Ефективна відповідь не лежить ні в прагненні до звичайної військової перемоги, ні в езотеричних навчань і вивертів з каральної війни. Він натомість змушений проект урбанізації і модернізації, яка швидко приносить країні питання з фази, в якій сільське революційний рух може сподіватися генерувати достатню силу, щоб прийти до влади.

- Закордонних справ, Vol. 46, № 4 (липень, 1968), стор. 652

Він також був співавтором книги "Криза демократії": На Керованість демократіях доповіді, опублікованому Тристоронньої комісією протягом 1976 У 1977 році його друг Бжезінський - який був призначений радником з національної безпеки в адміністрації Джиммі Картера - - запропонував йому стати Білий дім координатор з планування безпеки для Ради національної безпеки. Він служив на цій посаді до кінця 1978 року.

Хантінгтон продовжував викладати студентам до його виходу на пенсію в 2007 році.

Відомі факти

Політичний порядок в мінливих суспільствах

У протягом 1968, так само, як війна Сполучених Штатів у В'єтнамі стає найбільш інтенсивним, Хантінгтон опублікував Політичний порядок в мінливих суспільствах, який був критичний аналіз теорії модернізації, яка охопила велику політику щодо США N світу, що розвивається протягом попереднього десятиліття.

Хантінгтон стверджує, що, як і модернізації суспільства, вони стають все більш складними і невпорядкованою. Якщо процес соціальної модернізації, яка виробляє цей розлад не супроводжується процесом політичної та інституційної модернізації-процесу, який виробляє політичні інститути, здатні управляти стресом модернізації-результат може бути насильство.

Протягом 1970-х років, Гантінгтон був радником уряду, як демократичний і диктаторський. Протягом 1972 він зустрівся з представниками Medici уряду в Бразилії; рік по тому він опублікував доповідь «Підходи до політичних декомпресія", застерігаючи від ризиків, пов'язаних з дуже швидкою політичної лібералізації, запропонувавши градуированную лібералізацію і сильна держава, партії, змодельований на образ мексиканської Інституційно-революційної партії (ІРП). Після тривалого переходу, Бразилія стала демократичною протягом 1985 року.

У 1980-х, він став цінним радником південноафриканським режимом, який використовував його ідеї про політичний для того, щоб виробити свою «загальну стратегію» реформувати апартеїд і придушити зростаючий опір. Він запевнив правителів Південної Африки, що збільшення репресивну міць держави (яка в той час включала насильство з боку поліції, затримання без суду, і тортури) можуть бути необхідні для здійснення реформи. Процес реформ, він сказав своїй південноафриканської аудиторії, часто вимагає «лукавство, обман, помилкові припущення і цілеспрямовану сліпоту." Таким чином, він дав санкцію на проект своїх господарів від "реформування" апартеїд, а не його усунення.

Хантінгтон часто цитованих Бразилії як успіх, маючи на увазі його роль в 1988 році його президентському зверненні до Американської асоціації політичних наук, зазначивши, що політична наука грає скромну роль в цьому процесі. Критики, такі як британський політолог Алан Хупер, зверніть увагу, що сучасна Бразилія має особливо нестабільну партійну систему, в якій найкраще інституційно партії, Луїс Інасіу Лула да Сілва робоча партія виникла в опозиції до контрольованих переходу. Крім того, Хупер стверджує, що відсутність громадянського участі в сучасній Бразилії є результатом цього процесу зверху вниз переходів політичної участі.

Третя хвиля

У своїй книзі 1991 року, Третя хвиля: демократизація наприкінці двадцятого століття, Хантінгтон зробив аргумент, що, починаючи з революції в Португалії протягом 1974 року народження, спостерігається третя хвиля демократизації, яка описує глобальну тенденцію, яка включає в себе більше 60 країн по всій Європі, Латинська Америка, Азія і Африка, які піддалися тій чи іншій формі переходу до демократії. Хантінгтон виграв в 1992 році університету Луїсвілля Grawemeyer премії для цієї книги.

"Зіткнення цивілізацій"

Для отримання більш докладної інформації по цій темі см Зіткнення цивілізацій.

Карта з дев'яти «цивілізацій» з Хантінгтона «Зіткнення цивілізацій».

У 1993 році, Хантінгтон викликало великі дебати серед міжнародних теоретиків відносин з запитально-під назвою «Зіткнення цивілізацій?», Впливовий, часто цитованої статті, опублікованій в журналі "Foreign Affairs". У статті він стверджував, що після розпаду Радянського Союзу, іслам стане найбільшою перешкодою для домінування Заходу в світі. наступна велика війна Заходу тому, сказав він, неминуче буде з ісламом. Його опис після холодної війни геополітики і «неминучість нестабільності» контрастують з впливовим кінцем історії тези пропагованої Френсіс Фукуяма.

Хантінгтон розширив "Зіткнення цивілізацій?" замовити довжину і опублікував його як Зіткнення цивілізацій в 1996 році статті та книги месторожде-, що після закінчення холодної війни конфлікт найбільш часто і бурхливо відбуваються через культурної, а не ідеологічних розбіжностей. Це, в той час як за часів холодної війни, стався конфлікт між капіталістичним Заходом і комуністичним блоком Сходу, тепер він був, швидше за все, відбуваються між основними світовими цивілізаціями, що ідентифікують сім, а можливо восьмий: (я) Західна, (II) Латинська американець, (III) Ісламська, (IV) Sinic (китайський), (v) індуїстська, (VI) православні, (VII) японську мову, і (VIII) Африки. Ця культурна організація контрастує сучасний світ з класичним поняттям суверенних держав. Щоб зрозуміти поточні і майбутні конфлікти, культурні тріщини повинні бути зрозумілі, і культурно-а не держава-повинно бути прийнято як причини для війни. Таким чином, західні країни втратять переважання, якщо вони не в змозі визнати непримиренний характер культурної напруженості. Хантінгтон стверджував, що після закінчення холодної війни зрушення в геополітичній організації і структури вимагає Захід зміцнити себе в культурному відношенні, шляхом відмови від нав'язування свого ідеалу демократичного універсалізму і його безперервної військової інтервенціонізма. Підкреслюючи цю точку зору, Хантінгтон писав в розширенні 1996 року, "В світі, що розвивається етнічних конфліктів і цивілізаційного зіткнення, Західна віра в універсальність західної культури страждає трьома проблемами: це брехня, це аморально, і це небезпечно."

Ідентифікація західної цивілізації із західним християнством (католицько-протестантської) не оригінальна ідея Хантінгтона, це було досить традиційним західним думкою і підрозділи до епохи холодної війни.

Критики (наприклад, статті в Le Monde Діпломатік) називаємо Зіткнення цивілізацій теоретичної легітимації американської викликаних західної агресії проти Китаю і в світі ісламських і православних культур. Інші критики стверджують, що таксономія Хантінгтона є спрощеним і довільним, і не враховує внутрішньої динаміки і партизанських напруженості всередині цивілізацій. Крім того, критики стверджують, що Хантінгтон нехтує ідеологічної мобілізації еліт і нездійсненних соціально-економічних потреб населення як реальних причинних факторів водіння конфлікт, що він ігнорує конфлікти, які не дуже добре вписуються в цивілізаційних кордонів, визначених ним, і вони стверджують, що його нова парадигма не що інше, як реалістичне мислення, в якому "держави" став замінений «цивілізацій». Вплив Хантінгтона на політику США можна було порівняти з, що спірних релігійних теорій британського історика Арнольда Тойнбі про азіатських лідерів під час початку двадцятого століття.

The New York Times некролог на Семюель Хантінгтон зазначає, проте, що його "акцент на древніх релігійних імперій, на відміну від держав або етнічних груп, [як джерела глобального конфлікту] отримав ... більше облатки після терактів 11 вересня."

Хантінгтон писав, що Україна може розділити по культурній лінії між більш католицької Західної України і православної Східної України:

Хоча державником підхід висуває на перший план можливість російсько-української війни, цивілізаційний підхід зводить до мінімуму, що і натомість висуває на перший план можливості України розщеплення навпіл, поділ яких культурні фактори призводять б один, щоб передбачити, може бути більш сильним, ніж у Чехословаччині, але далеко менш кривава, ніж у Югославії.

Хто ми і імміграції

Остання книга Хантінгтона, Хто ми? Виклики американській національній ідентичності, був опублікований в травні 2004 р Його тема сенс американської національної ідентичності та можливої ​​культурної загрози, яку представляє для нього великої латиноамериканської імміграції, який Хантінгтон попереджає, може "поділити Сполучені Штати на два народи, дві культури і дві мови ".

Інше

Хантінгтон приписують винахід фразу Давос Людина, посилаючись на глобальних еліт, які "практично не потребують національної лояльності, розглядають національні кордони як перешкоди, які, на щастя, зникають, і побачити національні уряди як залишки з минулого, чия єдина корисна функція полягає в полегшенні глобальні операції еліти". Фраза відноситься до Всесвітньому економічному форумі в Давосі, Швейцарія, де лідери світової економіки зустрічаються.

Протягом 1980-х років, південноафриканський апартеїд уряд P.W. Бота ставали все більш стурбовані безпекою. За порадою Хантінгтона, уряд Боти створила потужний апарат державної безпеки, щоб "захистити" держави від очікуваного підйому політичного насильства, що реформи, як очікується, викличе. У 1980-ті роки стали періодом значних політичних хвилювань, коли держава стає все більш домінує коло Боти генералів і начальників поліції (відомий як securocrats), яким вдалося різні держави з надзвичайних ситуацій.

Національна академія наук суперечок

У 1986 році Хантінгтон був номінований на членство в Національній академії наук. Вся академія голосування по номінації, хоча багато вчених не були знайомі з кандидатом. Професор Ленг, математик з Єльського університету, порушується цей виборчий статус-кво, оскаржуючи призначення Хантінгтона. Ланг агітував для інших, щоб заперечувати членство в Хантінгтон, і врешті-решт вдалося; Гантінгтон був двічі номінований і двічі відхилений. Детальний опис цих подій була опублікована в Ланга "Academia, журналістика і політика: Приклад: The Huntington Дело"., Який займає перші 222 сторінок його книги 1998 Виклики

Ланг був натхненний працях математик Ніл Köblitz, який звинуватив Хантінгтон в нецільовому використанні математики та участь в лженауки. Ланг стверджував, що Хантінгтон спотворюється історичний рекорд і використовував псевдо-математику, щоб зробити його висновки здаються переконливими. Як приклад він використовував тисячу дев'ятсот шістьдесят вісім книга політичного порядку Хантінгтона в мінливих суспільствах, в яких Хантінгтон стверджував, що Південна Африка була «задоволеною суспільство» в 1960-і роки. Ланг не вірив висновок, тому він дивився на те, як Хантінгтон обґрунтував це твердження і прийшов до висновку, що він використовував метод, який був просто не діє. Lang підозрював, що він використовував неправдиві псевдо-математичний аргумент, щоб дати аргументи, які він хотів виправдати більший авторитет. Це було, сказав Ланг, "тип мови, який дає ілюзію науки без будь-якої з його сутності." Ланг документи свої звинувачення в його книзі виклики.

Прихильники Хантінгтона включені Герберт А. Саймон, 1978 лауреат Банку Швеції премії в галузі економічних наук в пам'яті Альфреда Нобеля. Математична Інтеллідженсер запропонував Саймон і Köblitz можливість взяти участь в письмовому дебатах, які вони прийняли.

протуберанець Хантінгтона як професор Гарвардського університету і директор (як і тоді) з Гарвардського центру з міжнародних справ привело до значного охоплення його переможеною призначенням на NAS за допомогою засобів масової інформації, в тому числі The New York Times і The New Republic.

Вибрані праці[ред.ред. код]

  • The Soldier and the State: The Theory and Politics of Civil-Military Relations (1957)
  • The Common Defense: Strategic Programs in National Politics (1961)
  • Political Order in Changing Societies (1968)
  • American Politics: The Promise of Disharmony (1981)
  • The Third Wave: Democratization in the Late Twentieth Century (1991)
  • The Clash of Civilizations and the Remaking of World Order (1996)
  • Who Are We? The Challenges to America's National Identity (2004)

Джерела[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • О. Лісничук . Гантінґтон (Huntington) Самуель Філіпс // Політична енциклопедія. Редкол.: Ю. Левенець (голова), Ю. Шаповал (заст. голови) та ін. — К.: Парламентське видавництво, 2011. — с.128 ISBN 978-966-611-818-2.

Посилання[ред.ред. код]

Альберт Абрагам Майкельсон Це незавершена стаття про науковця США.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.