Відмінності між версіями «Саптаріші»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
м (replaced: = Див також = → = Див. також =)
м (r2.7.2) (робот змінив: en:Saptarishi)
Рядок 23: Рядок 23:
[[Категорія:Індуїстські мудреці]]
[[Категорія:Індуїстські мудреці]]


[[en:Saptarshi]]
[[en:Saptarishi]]
[[es:Siete Sabios]]
[[es:Siete Sabios]]
[[kn:ಸಪ್ತರ್ಷಿ]]
[[kn:ಸಪ್ತರ್ಷಿ]]

Версія за 05:10, 4 січня 2012

Індуїзм
Om symbol.svgПустий ієрогліф.pngHinduSwastika.svg
 
Категорія КатегоріяПортал Портал
Махаріші Бхрігу

Саптаріші (санскр. सप्तर्षि saptarṣi IAST «сім мудреців») - семеро мудреців, синів бога Брахми, народжені з його розуму. Семеро ріші вважаються творцями Всесвіту і прабатьками всіх нині живих. По іменах сапта-ріші в індійській астрономії називаються сім основних зірок сузір'я Великої ведмедиці.

Ранній список сімох ріші дається в «Джайміні-брахмане» (2.218-221): Васішта, Бхарадваджа, Джамадагні, Готама, Атрі, Вішвамітра і Агастья. У «Бріхадараньяка-упанішаді» (2.2.6) Агастья замінюється Атрі. У пізнішій «Гопатха-брахмані» (1.2.8) говориться про вісім ріші: Васішта, Бхарадваджа, Джамадагні, Готама, Атрі, Вішвамітра, Гунг, Агастья і Кашьяпа.

За «Вішну-пурані» їх імена: Крат, Пулаха, Пуластья, Атрі, Ангіраса, Васішта і Бхрігу . Сім ріші згадуються в «Вішну-пурані» XXI.28, докладніше в VII.1-5:

« Потім від зосередитися (Брахми) народилися наділені розумом нащадки їхні тіла і здібності виникли від тілесної (сутності Брахми).

Від членів мудрого (бога) з'явилися «пізнали поле». Це я вже повідав раніше. Всі вони, боги і інші істоти, а також нерухомі (предмети) перебували як вмістилище трьох гун. Але, оскільки ці істоти, що рухаються і нерухомі, не розмножувалися, мудрий (бог) створив інших, наділених розумом синів, подібних собі. (Ці) - наділені розумом Бхрігу, Пуластья, Пулака, Крат, а також Ангираса, Марич, Дакша, Атрі і Васішта. [1]

«

Див. також

Примітки