Відмінності між версіями «Свята Китайської Народної Республіки»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][очікує на перевірку]
м (ізольована стаття кластер3)
 
Рядок 45: Рядок 45:
 
| Відзначається 5 днів.
 
| Відзначається 5 днів.
 
|}
 
|}
Якщо святковий день припадає на вихідний, то за законодавством він переноситься на наступний робочий день. Так само і якщо два свята збіглися в часі (День середини осені може випасти на 1, 2, 3 жовтня), наступний день є святковим. [[День утворення КНР]] і [[Китайський новий рік]] відзначаються не три дні, а цілий тиждень, оскільки три святкові дні об'єднуються з вихідними днями шляхом перенесень вихідних та робочих днів. Такі свята називають [[Золотий тиждень|«Золотими тижнями»]]. Цю практику було встановлено у 2000 році. До 2008 року триденним святом, яке формувало свій «золотий тиждень», був [[День праці]]. У 2008 році він став одноденним святом, натомість було додано три традиційні китайські свята.
+
Якщо святковий день припадає на вихідний, то за законодавством він переноситься на наступний робочий день. Так само і якщо два свята збіглися в часі (День середини осені може випасти на 1, 2, 3 жовтня), наступний день є святковим. [[День утворення КНР]] і [[Китайський новий рік]] відзначаються не три дні, а цілий тиждень, оскільки три святкові дні об'єднуються з вихідними днями шляхом перенесень вихідних та робочих днів. Такі свята називають [[Золотий тиждень|«Золотими тижнями»]]. Цю практику було встановлено у 2000 році. До 2008 року триденним святом, яке формувало свій «золотий тиждень», також був [[День праці]]. У 2008 році він став одноденним святом, натомість було додано три традиційні китайські свята.
   
 
== Свята для окремих груп населення ==
 
== Свята для окремих груп населення ==

Поточна версія на 20:17, 15 червня 2020

Святкування китайського Нового року.

У Китайській Народній Республіці існує безліч свят та фестивалів, як традиційних, так і запозичених.

Загальнонаціональні свята[ред. | ред. код]

На офіційному рівні відзначається сім загальнонаціональних свят. Два з них відзначаються по три дні, що у сумі дає 11 святкових днів на рік.

Дата Назва Місцева назва Примітка
1 січня Новий рік 元旦 Відзначається 1 день.
1-й день місячного календаря Китайський Новий рік 春节 Відзначається 7 днів. У 2020 році почалося з 24 січня.
4 або 5 квітня Цінмін 清明节 Відзначається 1 день.
1 травня День праці 劳动节 Відзначається 1 день.
5-й день 5-го місяця за місячним календарем Свято човнів-драконів 端午节 Відзначається 1 день. У 2020 році припадає на 25 червня.
15-й день 8-го місяця за місячним календарем Свято середини осені 中秋节 Відзначається 1 день. У 2020 році припадає на 1 жовтня.
1 жовтня День утворення КНР 国庆节 Відзначається 5 днів.

Якщо святковий день припадає на вихідний, то за законодавством він переноситься на наступний робочий день. Так само і якщо два свята збіглися в часі (День середини осені може випасти на 1, 2, 3 жовтня), наступний день є святковим. День утворення КНР і Китайський новий рік відзначаються не три дні, а цілий тиждень, оскільки три святкові дні об'єднуються з вихідними днями шляхом перенесень вихідних та робочих днів. Такі свята називають «Золотими тижнями». Цю практику було встановлено у 2000 році. До 2008 року триденним святом, яке формувало свій «золотий тиждень», також був День праці. У 2008 році він став одноденним святом, натомість було додано три традиційні китайські свята.

Свята для окремих груп населення[ред. | ред. код]

Дата Назва місцева назва Примітка
8 березня Міжнародний жіночий день 国际妇女节 Скорочений робочий день.
4 травня День молоді 青年节 Скорочений робочий день.
1 червня Всесвітній день дитини 六一儿童节 Відзначається 1 день.
1 серпня День народження НВАК 建军节 Скорочений робочий день для військовослужбовців.

Святковий календар[ред. | ред. код]

БМП їдуть на парад з нагоди 60-ї річниці утворення КНР
Свято середини осені.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]