Святошинський район

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 18:45, 12 січня 2007, створена A1 (обговорення | внесок) (Нова сторінка: {{Райони Києва | name = Святошинський район | arms = Gerbsvjatoshin.jpg | area = 110 | population = 318,4 | livingarea = | metro = {{m|Св...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Святошинський район - район м.Києва, сучасну назву й кродони отримав 27.04.2001, в радянські часи мав назву "Ленінградський район". За своєю протяжністю складає більше 12 км. На території району розташовано 5 парків, загальною площею 65,75 га. Межує з Оболонським, Подільським, Шевченківським та Солом'янським районами.


Історія

Перші згадки про місцевість сучасного району пов'язані із річкою Борщагівкою, назва якої походить від давньоукраїнського слова "борщагівка" (тобто "кисла"), яким називали місцеву рослину. Назва рослини дала ім'я річці, яка в свою чергу утворила відомі назви селищ Борщагівок.

Назва Святошин має витоки ще з часів Київської Русі ХІІ століття і пов'язується з ім'ям Чернігівського князя Святослава Давидовича, бо ці землі були його вотчиною і дісталися йому у спадок. На схилі літ він перейшов у чернецтво з ім'ям Миколай, але в народі його називали Святоша. Звідси, очевидно, й назва Святошинські землі, місця Святоші. Так про це пишеться й у Літописі Руському.

В документах про урочище Біличі вперше згадано в 1161 році. Про хутір Берковець поблизу Києва згадується із середини ХVІІ століття як власність домініканського монастиря.

До революції це були дачні місця багатих промисловців і купців Києва. В 1918 році під час правління гетьмана П.П.Скоропадського відбувся перший адміністративно-територіальний поділ Києва на 17 районів, серед яких був і Святошинський, селище Святошин включене в межі міста у 1919 році.

На початку січня 1924 року територія Києва була поділена на 6 укрупнених адміністративно-територіальних районів, в т.ч. зі Святошинським підрайоном, що входив до складу Рахівсько-Святошинського.

12 квітня 1973 року, у відповідності з Указом Президії Верховної Ради УССР у м. Києві утворено новий адміністративно-територіальний район -Ленінградський, у межі якого увійшла частково територія Жовтневого, Радянського та Шевченківського районів. З 27.04.2001 район отримав сучасну назву.

Промисловість

В районі зосереджено 60 промислових підприємств, 17 інститутів Національної Академії Наук України, 18 галузевих науково-дослідних інститутів. Найбільшими підприємствами району, відомими далеко за межами України є авіаційний науково-технічний комплекс ім. О.Антонова, ДП КиДАЗ "Авіант", ЗАТ "Каштан", ДНВП "Електронмаш", ВАТ "Веркон", ВАТ "Завод сантехнічних заготовок", ЗАТ НВЦ "Борщагівський хімфармзавод" та інші.

Освіта і культура

У районі функціонує 110 навчально-освітніх закладів, професійно-технічних училищ та середніх спеціальних навчальних закладів, а також вищі навчальні заклади: Європейський університет фінансів, інформаційних систем, менеджменту і бізнесу, Київський міжнародний університет, Інститут муніципального менеджменту та ряд інших. Працюють 3 музичні школи, художня школа, школа мистецтв, Центр культури "Святошин", 10 бібліотек.

Охорона здоров'я і спорт

В районі працюють 5 дорослих та 5 дитячих поліклінік, дитяча клінічна лікарня, пологовий будинок, 5 лікарень та диспансери. До послуг мешканців району - 5 стадіонів, спорткомплекс "Наука", 4 дитячі спортивні школи, численні спортклуби. У районі функціонують санаторій для ветеранів війни та праці, геріатричний пансіонат для пенсіонерів.