Відмінності між версіями «Свінг (музичний термін)»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Рядок 22: Рядок 22:
 
==Жанр==
 
==Жанр==
   
Протягом 1920-х з появою великих джазових оркестрів свінг формувався, як особливий джазовий стиль і к 1935 отримав широку популярність в Сполучених Штатах. Свінг відрізнявся перш за все сильною ритм-секцією, що включала контрабас і барабани, помірним або швидким темпом, і відмітним свінговим ритмом. "Королем" свінгу вважався Бенні Гудмен ([[:en:Benny Goodman]])
+
Протягом 1920-х з появою великих джазових оркестрів свінг формувався, як особливий джазовий стиль і до 1935 отримав широку популярність в Сполучених Штатах. Свінг відрізнявся перш за все сильною ритм-секцією, що включала контрабас і барабани, помірним або швидким темпом, і відмітним свінговим ритмом. "Королем" свінгу вважався Бенні Гудмен ([[:en:Benny Goodman]])
   
 
== Музичні приклади ==
 
== Музичні приклади ==

Версія за 13:16, 23 липня 2008

Свінг (англ. Swing - досл.гойдання) —- термін, що вживається в джазі у двох значеннях.

Ритмічний малюнок

англ. Swung note — характерний ритмічний малюнок, в якому тривалість першої ноти з кожної пари із двох нот подовжується, а другої - скорочується.

У більшості різновидів класичного джазу існує угода, при якій в парі нот, записаних як ноти однакової довжини, перша нота грається в два рази довше другою, сприймаючись на слух як тріоль.

Свінг може бути записаним, як рівний ритм з позначкою - swing та виконуватись як свінгований, або записано як складний ритм - восьмими з крапкою та шістнадцятками, або тріольні чвертка та восьма і виконуватись як написано.

На практиці вживаються наступні співвідношення тривалостей:

  • 1:1 = вісімка + вісімка, "рівні вісімки".
  • 1.5:1 = довга вісімка + коротка вісімка, "swing"
  • 2:1 = триольна чвертка + тріольна вісімка, тріольний метр; "hard swing", або "shuffle."
  • 3:1 = вісімка з крапкою + шіснадцятка

В джазі свінг передбачається в більшості записаної музики, особливо блюзі, кантрі, джазі та в жанрі свінг. Не використовуэться свінг в диксиленді, латинському джазі, фанку (соул), фьюжн та бібоп, хоча й тут можливі виключення. Наприклад, джазовий стандарт Satin Doll зазвичай інтерпретується з явним свінговим ритмом.

В джазі та біг-бендовій музиці майже завжди присутній постійний свінговий ритм, виконуваний на хай-хеті або райд-тарілці.

Жанр

Протягом 1920-х з появою великих джазових оркестрів свінг формувався, як особливий джазовий стиль і до 1935 отримав широку популярність в Сполучених Штатах. Свінг відрізнявся перш за все сильною ритм-секцією, що включала контрабас і барабани, помірним або швидким темпом, і відмітним свінговим ритмом. "Королем" свінгу вважався Бенні Гудмен (en:Benny Goodman)

Музичні приклади

Шаблон:En