Світове громадянство

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 19:11, 18 травня 2019, створена Кучер Олексій (обговорення | внесок) (Створена сторінка: '''Світове громадянство''', також '''глобальне громадянство''' ({{lang-en|Global citizenship}}) — Гл...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Світове громадянство, також глобальне громадянство (англ. Global citizenship) — глобалістська ідея про права і громадянські обов'язки громадянина як члена глобального суспільства, який ставить свою приналежність до світового співтовариства вище своєї приналежності до нації чи місцевості (країни, держави тощо).

Ідея полягає в тому, що приналежність особи виходить за межі географії або політичних кордонів, і що планетарна людська спільнота є взаємозалежною та цілісною, а людство — єдиним.

Визначення[ред. | ред. код]

Термін «громадянин» належить до визначення приналежності будь-якої особи до міста, держави або країни і його права на працю, життя і участь в політичній сфері на конкретній географічній території. У поєднанні з терміном «світовий», він, як правило, означає особу, яка ставить свою приналежність до «світового співтовариства» вище своєї приналежності як громадянина тієї чи іншої держави або місцевості та представника нації. Сенс полягає в тому, що приналежність громадянина виходить за межі географії або політичних кордонів, і що обов'язки або права виникають або можуть бути отримані в зв'язку з приналежністю до більш широкого класу — класу «людство». Це зовсім не означає, що така людина відкидає або відмовляється від свого громадянства чи іншої локальної національної приналежності[1]. У більш широкому сенсі, ця ідея порушує питання про становище світового суспільства в епоху глобалізації[2]. При загальному вживанні цей термін може мати майже таке ж значення, як і «громадянин світу» або « космополіт», проте, він також має додаткове, спеціалізоване значення в різних контекстах.

Примітки[ред. | ред. код]