Відмінності між версіями «Секонд-хенд»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][очікує на перевірку]
м (Додавання дати до шаблону)
(→‎Секонд-хенд в Україні: виправлено дрібну граматичну помилку)
Мітки: Редагування з мобільного пристрою Редагування через мобільну версію
 
(Не показано одну проміжну версію цього користувача)
Рядок 27: Рядок 27:
   
 
У 2017 році Україна за обсягом завезення секонд-хенду посіла третє місце у світі після [[Пакистан]]у та [[Малайзія|Малайзії]]. Після України місця зайняли Росія, Камерун, Гватемала, Кенія, Індія, Туніс.<ref>[https://www.epravda.com.ua/news/2018/11/29/643131/ Україна посіла третє місце у світі за обсягами імпорту секонд-хенду — експерт], Європейська правда, 29 листопада 2018</ref>
 
У 2017 році Україна за обсягом завезення секонд-хенду посіла третє місце у світі після [[Пакистан]]у та [[Малайзія|Малайзії]]. Після України місця зайняли Росія, Камерун, Гватемала, Кенія, Індія, Туніс.<ref>[https://www.epravda.com.ua/news/2018/11/29/643131/ Україна посіла третє місце у світі за обсягами імпорту секонд-хенду — експерт], Європейська правда, 29 листопада 2018</ref>
  +
  +
За результатами останніх досліджень Україна посідає вже друге місце в світовому рейтингу імпортерів секонд-хенду. Світовим лідером з імпорту є Пакистан з об'ємом 236 млн.дол. (6,2%). Україна посідає перше місце серед європейських країн за імпортом секонд-хенду, займаючи частку 4,1% від світового обсягу. Відразу за нею йдуть Нідерланди (2,9%), Росія (2,8%) і Польща (2,5%). <ref>[https://secondhand.uz.ua/ukraina-v-topi-evropeiskih-rinkiv-sekond-hendu Україна в топі європейських ринків секонд-хенду], ЄвроМікс, 2019</ref>
   
 
== Категорії секонд-хенду ==
 
== Категорії секонд-хенду ==

Поточна версія на 21:13, 4 січня 2020

Секонд-хенд, або секонд-генд, секондгенд[1] (від англ. second hand — друга рука) — сучасний термін, що позначає:

 1. вживане рухоме майно (синоніми: вживаний);
 2. процес збору, сортування та продажу вживаного одягу, взуття та інших предметів побуту.

Найчастіше, саме до одягу застосовується термін «секонд-хенд», швидше за все, у зв'язку з тим, що найбільшого поширення явище повторного використання, а також продажу набуло саме в даній сфері.

Слід зазначити трохи різні значення терміну «секонд-генд» в Україні й пострадянському просторі та в Європі й Сполучених Штатах. Там секонд-генд це будь-яка колись вживана річ, як ото книга, автомобіль або навіть інформація отримана не з першоджерела. Однак в українській мові калька з англійського зафіксувалася, за невеликими винятками, тільки для одягу.[2]

Походження секонд-хенду[ред. | ред. код]

Поняття Second Hand з'явилося в старій добрій Англії, коли королі, на знак подяки чи в нагороду наближеним особам дарували одяг з королівського плеча. Особа, яка отримувала такий подарунок, називалася «друга рука» (second hand).

Поняття «секонд-хенд» у нашому сучасному розумінні з'явилося понад століття тому. Спочатку, з метою допомоги бідним, більш забезпечені громадяни здавали непотрібний одяг, тим самим рятуючи себе від купи непотрібних речей. З часом з'явилися люди, готові недорого купувати вживаний одяг. У відповідь на попит, що виник, народилася й пропозиція. Знайшлися кмітливі ділки, які стали організовано збирати й продавати одяг секонд-хенд. Так секонд-хенд перетворився на бізнес.

Секонд-хенд сьогодні[ред. | ред. код]

Сьогодні секонд-хенд — це ціла індустрія. В Європі існує багато компаній, які поставили цей бізнес на професійну основу. Спеціальні пункти для збору одягу, сортувальні фабрики, підприємства з обробки та дезінфекції одягу.

Секонд-хенд закуповується на спеціалізованих фабриках, призначених для збору ношеного одягу, його дезінфекції та санітарної обробки, сортуванням, переробки і продажу. Серед частини громадян є поширена думка, що секонд-хенд це гуманітарна допомога, яку отримують благочинні організації і потім незаконно продають.

У цій та суміжних галузях у країнах Євросоюзу зайнято більше 10 млн чоловік. У країнах-постачальниках одягу секонд-хенд також існують величезні магазини цього напрямку і спеціалізовані ринки.

Сучасний секонд-хенд — це вже не гуманітарна допомога голодуючим, а товар, що купується, обробляється, сортується, упаковується і продається. Ви навіть можете ознайомитися з сертифікатами якості та сертифікатами про проходження дезінфекційної обробки.

Секонд-хенд в Україні[ред. | ред. код]

В Україні після різкого зниження рівня життя основної маси населення в 2013-2016 роках значної популярності набули магазини секонд-хенду (хоча такі магазини існували і раніше). Переважно у них продають одяг, трохи рідше — взуття. Ще рідше — постільну білизну, сумки тощо. Такі магазини існують в усіх містах і навіть у селищах міського типу та у великих селах.

У 2017 році Україна за обсягом завезення секонд-хенду посіла третє місце у світі після Пакистану та Малайзії. Після України місця зайняли Росія, Камерун, Гватемала, Кенія, Індія, Туніс.[3]

За результатами останніх досліджень Україна посідає вже друге місце в світовому рейтингу імпортерів секонд-хенду. Світовим лідером з імпорту є Пакистан з об'ємом 236 млн.дол. (6,2%). Україна посідає перше місце серед європейських країн за імпортом секонд-хенду, займаючи частку 4,1% від світового обсягу. Відразу за нею йдуть Нідерланди (2,9%), Росія (2,8%) і Польща (2,5%). [4]

Категорії секонд-хенду[ред. | ред. код]

Немає єдиної системи позначення та класифікації одягу, але можна вказати найчастіше вживані категорії:

 • «Сток» — абсолютно новий одяг, або взуття.
 • «Крем» — новий або без візуальних слідів зносу одяг (взуття).
 • «Люкс», «Екстра» — речі з мінімальним відсотком зносу.
 • Перша категорія — не порвана, не брудна, з малим відсотком зносу.
 • Друга категорія — значну частину становлять речі непридатні до продажу.
 • Третя категорія — речі дуже поганої якості, часто ганчір'я.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. норму § 87 чинного правопису підтримала погоджувальна комісія з проблемних питань українського слововживання, словотворення та написання слів Інституту української мови НАН, підтримала погоджувальна комісія з проблемних питань українського слововживання, повідомила доктор Катерина Городенська → Див.: І гакер, і хакер? // Вільне життя плюс. — 2017. — № 41 (15881) (26 трав.). — С. 8. — (У вільну годину).
 2. Секонд-хенд - значення та правопис. secondhand.uz.ua. Процитовано 2016-05-27. 
 3. Україна посіла третє місце у світі за обсягами імпорту секонд-хенду — експерт, Європейська правда, 29 листопада 2018
 4. Україна в топі європейських ринків секонд-хенду, ЄвроМікс, 2019