Секст Корнелій Клемент: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
Немає опису редагування
Рядок 56: Рядок 56:


== Життєпис ==
== Життєпис ==
Походивйомвірно з роду римських колоністів. Народився у м. Цезареяв провінції Мавретанська Цезарея. Бувгромадянином Риму, належав до Палатинської триби. Обрав собі військову кар'єру. Ймовірно відзначивсянапочатку війни з маркоманами. 167 року стає консулом-суфектом. У 170 році призначається прконсулом усіх трьох провінцій Дакії. В цей же час стикнувся з вандалами-асдінгами. Клемент завдав останнім поразки, після чого домовився опікувати дружинами тадітьми останніх, якщо вандали атакують інших римських супротивників — [[Костобоки|костобоків]]. Вандали-асдінги зуміли завдати тим відчутної поразки. Але в цей час вандали-лакрінги завдали поразки асдінгам. В ці події Клемент безпосередньо невтручався, намагаючись зіштовхнути «варварів» між собою задля збереження кордонів імперії. Розбитих асдінгів він з дозволу імператора Аврелія у 172 році пересилив на північно-заході Дакії. Подальша доля Секста Корнелія Клемента невідома.
Походив йомвірно з роду римських колоністів. Народився у м. Цезареяв провінції Мавретанська Цезарея. Бувгромадянином Риму, належав до Палатинської триби. Обрав собі військову кар'єру. Ймовірно відзначивсянапочатку війни з маркоманами. 167 року стає консулом-суфектом.

У 170 році призначається проконсулом усіх трьох провінцій Дакії. В цей же час стикнувся з вандалами-асдінгами. Клемент завдав останнім поразки, після чого домовився опікувати дружинами тадітьми останніх, якщо вандали атакують інших римських супротивників — [[Костобоки|костобоків]]. Вандали-асдінги зуміли завдати тим відчутної поразки. Але в цей час вандали-лакрінги завдали поразки асдінгам. В ці події Клемент безпосередньо не втручався, намагаючись зіштовхнути «варварів» між собою задля збереження кордонів імперії. Розбитих асдінгів він з дозволу імператора Аврелія у 172 році пересилив на північно-заході Дакії. Подальша доля Секста Корнелія Клемента невідома.


== Джерела ==
== Джерела ==

Версія за 13:46, 18 листопада 2019

Секст Корнелій Клемент
Народився невідомо
Кесарея Мавретанська
Помер після 172
Підданство Римська імперія
Роки активності 161169
Титул консул-суфект
Посада консул
Термін 167 рік
Попередник Гней Клавдій Север
Наступник Луцій Сергій Павло
Рід Корнелії
Батько Секст Корнелій Клемент

Секст Корнелій Клемент (д/н — після 172) — державний та військовий діяч часів Римської імперії. Учасник Маркоманських війн.

Життєпис

Походив йомвірно з роду римських колоністів. Народився у м. Цезареяв провінції Мавретанська Цезарея. Бувгромадянином Риму, належав до Палатинської триби. Обрав собі військову кар'єру. Ймовірно відзначивсянапочатку війни з маркоманами. 167 року стає консулом-суфектом.

У 170 році призначається проконсулом усіх трьох провінцій Дакії. В цей же час стикнувся з вандалами-асдінгами. Клемент завдав останнім поразки, після чого домовився опікувати дружинами тадітьми останніх, якщо вандали атакують інших римських супротивників — костобоків. Вандали-асдінги зуміли завдати тим відчутної поразки. Але в цей час вандали-лакрінги завдали поразки асдінгам. В ці події Клемент безпосередньо не втручався, намагаючись зіштовхнути «варварів» між собою задля збереження кордонів імперії. Розбитих асдінгів він з дозволу імператора Аврелія у 172 році пересилив на північно-заході Дакії. Подальша доля Секста Корнелія Клемента невідома.

Джерела

  • Rudolf Haensch: Statthalterinschriften. Zeitschrift für Papyrologie und Epigraphik 122 (1998) 286—288.
  • Edmund Groag: Cornelius 109. In: Paulys Realencyclopädie der classischen Altertumswissenschaft (RE). Band IV,1, Stuttgart 1900, Sp. 1289.