Секст Корнелій Клемент

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Секст Корнелій Клемент
Народився невідомо
Кесарея Мавретанська
Помер після 172
Підданство Римська імперія
Роки активності 161169
Титул консул-суфект
Посада консул
Термін 167 рік
Попередник Гней Клавдій Север
Наступник Луцій Сергій Павло
Рід Корнелії
Батько Секст Корнелій Клемент

Секст Корнелій Клемент (д/н — після 172) — державний та військовий діяч часів Римської імперії. Учасник Маркоманських війн.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив йомвірно з роду римських колоністів. Народився у м. Цезареяв провінції Мавретанська Цезарея. Був громадянином Риму, належав до Палатинської триби. Обрав собі військову кар'єру. Ймовірно відзначився на початку війни з маркоманами. 167 року стає консулом-суфектом.

У 170 році призначається проконсулом усіх трьох провінцій Дакії. В цей же час стикнувся з вандалами-асдінгами. Клемент завдав останнім поразки, після чого домовився опікувати дружинами та дітьми останніх, якщо вандали атакують інших римських супротивників — костобоків. Вандали-асдінги зуміли завдати тим відчутної поразки. Але в цей час вандали-лакрінги завдали поразки асдінгам. В ці події Клемент безпосередньо не втручався, намагаючись зіштовхнути «варварів» між собою задля збереження кордонів імперії. Розбитих асдінгів він з дозволу імператора Аврелія у 172 році пересилив на північний захід Дакії. Подальша доля Секста Корнелія Клемента невідома.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Rudolf Haensch: Statthalterinschriften. Zeitschrift für Papyrologie und Epigraphik 122 (1998) 286—288.
  • Edmund Groag: Cornelius 109. In: Paulys Realencyclopädie der classischen Altertumswissenschaft (RE). Band IV,1, Stuttgart 1900, Sp. 1289.