Відмінності між версіями «Сектантство»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][очікує на перевірку]
(Aeou перейменував сторінку з Сектантство на Секта поверх перенаправлення)
Мітка: Нове перенаправлення
 
 
(Не показані 3 проміжні версії цього користувача)
Рядок 1: Рядок 1:
  +
'''Сектантство''' — сукупність релігійних організацій і груп, що відрізняються певною ворожістю до інакомислячих, схильністю до фанатизму і догматизму, які на грунті антицерковного або соціального протесту відокремилися від будь-яких [[Світові релігії|світових релігій]] і панівних церков, і налаштовані по відношенню до них вороже або опозиційно.
#ПЕРЕНАПРАВЛЕННЯ [[Секта]]
 
  +
  +
Для сектантства властивий індивідуалізм, який з одного боку поєднується з окремими положеннями містичного [[пантеїзм]]у, а з іншого боку — [[раціоналізм]]у.
  +
  +
До сектантства відносяться релігійні течії з іншої відмінною від незмінного релігійного першоджерела трактуванням Біблії, Тори і т. ін. Те, що в Середні століття на церковній мові позначалося як «[[єресь]]».
  +
  +
== Див. також ==
  +
* [[Секта]]
  +
* [[Сектантство політичне]]
  +
  +
== Посилання ==
  +
*[https://ure-online.info/encyclopedia/sekta-religijna/ Секта релігійна]; [https://ure-online.info/encyclopedia/musulmanske-sektantstvo/ Мусульманське сектантство] // Українська Релігієзнавча Енциклопедія
  +
[[Категорія:Соціологія релігії]]
  +
[[Категорія:Секти]]

Поточна версія на 14:11, 29 жовтня 2020

Сектантство — сукупність релігійних організацій і груп, що відрізняються певною ворожістю до інакомислячих, схильністю до фанатизму і догматизму, які на грунті антицерковного або соціального протесту відокремилися від будь-яких світових релігій і панівних церков, і налаштовані по відношенню до них вороже або опозиційно.

Для сектантства властивий індивідуалізм, який з одного боку поєднується з окремими положеннями містичного пантеїзму, а з іншого боку — раціоналізму.

До сектантства відносяться релігійні течії з іншої відмінною від незмінного релігійного першоджерела трактуванням Біблії, Тори і т. ін. Те, що в Середні століття на церковній мові позначалося як «єресь».

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]