Відмінності між версіями «Семенівський заказник (Харківська область)»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
м (→‎Гідрологічна характеристика: replaced: складає приблизно → становить приблизно)
Рядок 36: Рядок 36:
 
На території гідрологічного заказнику розташований ставок площею водного дзеркала 33,6 га.
 
На території гідрологічного заказнику розташований ставок площею водного дзеркала 33,6 га.
   
При обстеженні встановлено, що рівень води в ставку складає приблизно на 2 м нижче від гребеня греблі. Верховий укіс місцями підмитий та потребує уположення. По мокрому укосу спостерігаються залізобетонні обломки. Внаслідок пошкодження конструкцій гідротехнічної споруди невідомими особами в 2007 році відбувся прорив греблі та спуск ставка. Протягом 2008 року громадою села [[Семенівка (Близнюківський район)|Семенівка]] греблю було відновлено, але існує загроза прориву греблі під час пропуску паводків і весняної повені.
+
При обстеженні встановлено, що рівень води в ставку становить приблизно на 2 м нижче від гребеня греблі. Верховий укіс місцями підмитий та потребує уположення. По мокрому укосу спостерігаються залізобетонні обломки. Внаслідок пошкодження конструкцій гідротехнічної споруди невідомими особами в 2007 році відбувся прорив греблі та спуск ставка. Протягом 2008 року громадою села [[Семенівка (Близнюківський район)|Семенівка]] греблю було відновлено, але існує загроза прориву греблі під час пропуску паводків і весняної повені.
   
 
У правобережного примикання греблі споруджений водовідвідний канал та встановлена водоскидна башта (монах) із сталевої напівтруби діаметром Ø 2000 мм з пазом для шандорів і решітки. Шандори виконані у вигляді дерев'яних дощок. Для водопропуску використовується сталева труба діаметром Ø 900 мм.
 
У правобережного примикання греблі споруджений водовідвідний канал та встановлена водоскидна башта (монах) із сталевої напівтруби діаметром Ø 2000 мм з пазом для шандорів і решітки. Шандори виконані у вигляді дерев'яних дощок. Для водопропуску використовується сталева труба діаметром Ø 900 мм.

Версія за 12:21, 14 січня 2014

Гідрологічний заказник місцевого значення «Семенівський»
Ставок гідрологічного заказнику "Семенівський"
Ставок гідрологічного заказнику "Семенівський"
Розташування: Харківська область, Україна
Найближче місто: Близнюківський район, с. Семенівка
Площа: 185,6 га
Заснований: 1998
Керівна
організація:
Семенівська сільська рада
Країна Flag of Ukraine.svg Україна


Семенівський — гідрологічний заказник місцевого значення, об'єкт природно-заповідного фонду Харківської області загальною площею 185,6 га., що розташовано на території Близнюківського (150 га) та Барвінківського (35,6 га) районів Харківської області. Найближчий населений пункт - с. Семенівка Близнюківського району. Створено рішенням Харківської обласної ради 17 листопада 1998 р.

Територія заказника охоплює схилові та балочно-долинні урочища витоків річки Сухий Торець з різноманітною природною рослинністю, яка сприяє формуванню підземного водотоку та позитивно вливає на гідрологічний режим джерел і формування витоків р. Сухий Торець.

Режим охорони та збереження гідрологічного заказника забезпечується згідно зі статтями 25, 26 Закону України «Про природно-заповідний фонд». Охоронним зобов’язанням від 14.10.2002 року територія 150,0 га Держуправлінням охорони навколишнього природного середовища в Харківській області передана під охорону Семенівській сільській раді Близнюківського району.

Гідрологічна характеристика

На території гідрологічного заказнику розташований ставок площею водного дзеркала 33,6 га.

При обстеженні встановлено, що рівень води в ставку становить приблизно на 2 м нижче від гребеня греблі. Верховий укіс місцями підмитий та потребує уположення. По мокрому укосу спостерігаються залізобетонні обломки. Внаслідок пошкодження конструкцій гідротехнічної споруди невідомими особами в 2007 році відбувся прорив греблі та спуск ставка. Протягом 2008 року громадою села Семенівка греблю було відновлено, але існує загроза прориву греблі під час пропуску паводків і весняної повені.

У правобережного примикання греблі споруджений водовідвідний канал та встановлена водоскидна башта (монах) із сталевої напівтруби діаметром Ø 2000 мм з пазом для шандорів і решітки. Шандори виконані у вигляді дерев'яних дощок. Для водопропуску використовується сталева труба діаметром Ø 900 мм. Водовідвідний лоток розташований у земляному руслі. На час перевірки лоток замулений та зарослий болотною рослинністю і очеретом.

Для забезпечення безаварійної експлуатації гідротехнічної споруди необхідно виконати підсипку та уположення верхового укосу греблі, виконати обкошування та очистку вхідного каналу водоскидної споруди. По низовому укосу необхідно виконати обкошування та розчищення водовідвідного каналу.

Необхідно розробити технічну документацію та водогосподарський паспорт ставка.

Проблемні питання

На даний час, враховуючи скрутне положення і відсутність бюджетних коштів та людський персонал Семенівської сільської ради по охороні та утриманню в належному стані території гідрологічного заказника, вирішується питання щодо передачі охоронного зобов’язання іншій фізичній або юридичній особі.

Фотогалерея


Джерела