Семнан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Семнан (перс. ‎سمنان)— місто на півночі Ірану з населенням, оціненим в 119 778 жителів (2005)[1]. Це адміністративний центр остану Семнан. Семнан розташований біля південного підніжжя гір Ельбурс та знаходиться на висоті 1138 метрів вище рівня моря. Це регіональний ринок для місцевого зерна і бавовни.

Історія[ред. | ред. код]

Виробництво текстилю і килимів — найважливіші галузі промисловості в історії міста. Семнан має дуже потужне промислове підприємство особливо в області автомобілебудування (автомобілі і велосипеди). Семнан традиційно був важливою зупинкою в дорозі на торговельних маршрутах між Тегераном (220 кілометрів) і Мешхедом (685 кілометрів), і сьогодні пов'язаний з цими двома містами дорогою і залізницею.

Мова[ред. | ред. код]

Семнан має свою власну мову, відмінну від фарсі якою розмовляють в решті країни. Мова Семнан (Семані) відрізняється від фарсі, хоч це теж одна з мов гілки Пехлеві. «Пехлеві» — це так звана середньоперська мова серед сучасних нащадків якої фарсі та семані. «Семані» має власну граматику і словники. Місцевою мовою, Семнан називають Семан, і людей і мову Семнан називають Семані.

Старий Семнан складався з чотирьох областей: Шаджі, Наазаар, Латібаар, і Есфанджан. Кожна область має відмітний місцевий акцент, який трохи відрізняється від інших. Шаджі — найбільша частина Семнану, розташована більше на схід від міста з жителями, званими Шаджіж. На заході міста — район Мейлх, який раніше був окремим поселенням, а не частиною міста Семнан. Місцевою мовою жителі відомі як Мейлж. Мейлх — складаються з трьох частин Куєрі (Кодівар), Кушмакаан, Завакаан. Сьогодні Мейлх — частина Семнана.

Культура[ред. | ред. код]

У місті є університет, заснований в 1974 р., також медичний та ісламський університети.

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]