Сертифікати знання французької мови

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 11:51, 16 листопада 2011, створена Katyazag (обговорення | внесок) (Французька осінь)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

DELF/DALF

На відміну від міжнародних сертифікатів з англійської мови їх французькі аналоги не такі численні та мають набагато більш вузьку сферу застосування. І хоча наявність цих дипломів не потрібна при прийомі на роботу, проте є необхідною умовою при вступі до вищих навчальних закладів Франції та франкомовних країн. За вартістю тести з французької мови цілком порівнянні з англійськими і американськими, за складністю, процедурою та тривалістю іспиту також.

Відрізняються ці іспити один від одного лише за рівнем складності. Іспит DELF – загальний мовний іспит, який передбачає базовий рівень володіння мовою, тоді як DALF – це іспит підвищеної складності, і для того щоб його успішно скласти, необхідно мати просунутий рівень.

Обидва іспити були розроблені Міністерством Освіти Франції в 1985 році, і в даний момент контроль якості їх проведення здійснює одна з державних освітніх установ у Парижі – Центр Міжнародної Освіти – CIEP (Centre International d'Etudes Pédagogiques). DELF і DALF офіційно визнані як Міністерством Освіти Франції так і Європейською Радою Іноземних Мов.

Сертифікати знання французької мови DELF/DALF видаються Міністерством освіти та молоді Франції після проходження відповідного екзамену. Дипломи DELF та DALF підтверджують рівень володіння французькою мовою кандидатів-іноземців.


DELF та DALF складаються з 6 окремих дипломів, які відповідають шести рівням "Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти, викладання, вивчення та оцінювання"

На кожному рівні оцінюються 4 мовні навички: розуміння усної та письмової мови, вміння висловлюватись усно та письмово.

Є.Р.М.О. DELF/DALF Користувач
A1 DELF A1 Початковий
A2 DELF A2 Початковий
B1 DELF B1 Незалежний
B2 DELF B2 Незалежний
C1 DALF C1 Досвідчений
C2 DALF C2 Досвідчений


Дипломи, які отримує кандидат у разі успішного складання іспитів є визнаними у всьому світі та діють протягом життя. Крім того, вони дають право вступу в будь який французький університет без складання мовного тесту. Сесії складання іспитів відбуваються двічі на рік на загально українському рівні, тобто одночасно у всіх центрах. Завдання готуються у Франції центром CIEP та є конфіденційними.

Хто може здавати DELF і DALF?

Кожен бажаючий може зареєструватися на ці іспити в спеціальних центрах по прийому іспитів. Спеціальних обмежень за віком чи рівнем освіти немає. Складати іспити Ви можете почати з будь-якого рівня складності, або спробувати свої сили одночасно на кількох рівнях.

Навіщо здавати іспити DELF і DALF?

Якщо Ви не є громадянином Франції, Вам знадобиться довести свою здатність володіти французькою мовою на високому рівні, особливо якщо Ви хочете навчатися в одному з французьких університетів. У процесі реєстрації на будь-яку навчальну програму у Франції, Вам доведеться пройти тест на знання мови, організований цим університетом, а це може зайняти досить багато часу. Якщо ж Ви успішно склали іспит DALF до того, як подали документи в той же університет, вони будуть прийняті і розглянуті одразу. Якщо Ви вирішили влаштуватися на роботу у Франції, наявність диплома DELF або DALF додасть особливу важливість Вашому резюме. Обидва дипломи визнаються і цінуються роботодавцями не лише у Франції, але й в інших країнах Європи.

Як і коли можна здавати іспити DELF і DALF?

Вартість складання іспиту DELF А1/А2 - 160, 00 грн (за один рівень) Вартість складання іспиту DELF В1/В2 - 240, 00 грн (за один рівень) Вартість складання іспиту DALF C1/C2 - 280, 00 грн (за один рівень)

Екзаменаційні сесії організовуються щороку: восени, взимку і навесні. І здавати ви їх можете безпосередньо у Львові.

DELF або Diplôme d'études en langue française

В залежності від свого рівня володіння мовою кандидат може записатися на іспит згідно власного вибору, а саме: A1, A2, B1, B2. Ці рівні відповідають наступним навичкам з французької мови:

Рівень А1.

Розуміння

1. Аудиювання

Я розумію окремі знайомі слова і дуже прості фрази в повільно і чітко звучній мові в ситуаціях повсякденного спілкування, коли говорять про мене, про мою сім'ю та найближче оточення.

2. Читання

Я розумію знайомі імена, слова, а також дуже прості пропозиції в оголошеннях, плакатах або каталогах.

Говоріння

1. Діалог

Я можу брати участь в діалозі, якщо мій співбесідник повторює на моє прохання в сповільненому темпі свій вислів або перефразовує його, а також допомагає мені сформулювати те, що я намагаюся сказати. Я можу ставити прості запитання і відповідати на них в рамках відомих мені тем.

2. Монолог

Я умію, використовуючи прості фрази і речення, розповісти про місце, де живу, і людях, яких я знаю.

Письмо

Я можу писати прості листівки (наприклад, поздоровлення зі святом), заповнювати формуляри, вносити своє прізвище, національність, адреса в реєстраційний листок в готелі.

Рівень А2.

Розуміння

1. Аудиювання

Я розумію окремі фрази у найбільш споживаних словах, у висловах, що стосуються важливих для мене тем (наприклад, основну інформацію про себе і свою сім'ю, про покупки, про місце, де живу, про роботу). Я розумію, про що йде мова в простих, чітко виголошених і невеликих за об'ємом повідомленнях та оголошеннях.

2. Читання

Я розумію дуже короткі прості тексти. Я можу знайти конкретну, легко передбачену інформацію в простих текстах повсякденного спілкування: у рекламах, проспектах, меню, розкладах. Я розумію прості листи особистого характеру.

Говоріння

1. Діалог

Я можу спілкуватися у простих типових ситуаціях, що вимагають безпосереднього обміну інформацією в рамках знайомих мені тем і видів діяльності. Я можу підтримувати гранично коротку розмову на побутові теми, та все ж розумію недостатньо, щоб самостійно вести бесіду.

2. Монолог

Я можу, використовуючи прості фрази і пропозиції, розповісти про свою сім'ю та інших людей, умови життя, навчання, справжню або колишню роботу.

Письмо

Я можу писати прості короткі листи і повідомлення. Я можу написати нескладний лист особистого характеру (наприклад, висловити кому-небудь свою вдячність). ень А2.

Рівень В1.

Розуміння

1. Аудиювання

Я розумію основні положення чітко виголошених висловів в межах літературної норми на відомі мені теми, з якими мені доводиться мати справу на роботі, в школі, на відпочинку і так далі. Я розумію, про що йде мова в більшості радіо- і телепрограм про поточні події, а також передач, пов'язаних з моїми особистими або професійними інтересами. Мова тих, що говорять має бути при цьому чіткою і відносно повільною.

2. Читання

Я розумію тексти, побудовані на частотному мовному матеріалі повсякденного і професійного спілкування. Я розумію опис подій, відчуттів, намірів в листах особистого характеру.

Говоріння

1. Діалог

Я умію спілкуватися в більшості ситуацій, що виникають під час перебування в країні мови, що вивчається. Я можу без попередньої підготовки брати участь в діалогах на знайому мені тему (наприклад, «сім'я», «хобі», «робота», «подорож», «поточні події»).

2. Монолог

Я можу будувати прості зв'язні вислови про свої особисті враження, події, розповідати про свої мрії, надії і бажання. Я можу коротко обгрунтувати і пояснити свої погляди, наміри. Я можу розповісти історію або викласти сюжет книги або фільму і висловити до цього своє відношення.

Письмо

Я вмію писати простий, зв'язний текст на знайомі або такі, що цікавлять мене теми. Я умію писати листи особистого характеру, повідомляючи в них про свої особисті переживання і враження.

Рівень В2.

Розуміння

1. Аудиювання

Я розумію розгорнуті доповіді і книги і що міститься в них навіть складну аргументацію, якщо тематика цих виступів мені вистачає знайома. Я розумію майже всі новини і репортажі про поточні події. Я розумію вміст більшості фільмів, якщо їх герої говорять на літературній мові.

2. Читання

Я розумію статті і повідомлення по сучасній проблематиці, автори яких займають особливу позицію або висловлюють особливу точку зору. Я розумію сучасну художню прозу.

Говоріння

1. Діалог

Я можу 6ез підготовки досить вільно брати участь в діалогах з носіями мови, що вивчається. Я умію брати активну участь дискусії по знайомій мені проблемі, обгрунтовувати і відстоювати свою точку зору.

2. Монолог

Я можу зрозуміло і докладно висловлюватися по широкому кругу питань, що цікавлять мене. Я можу пояснити свою точку зору з актуальної проблеми, надаючи все аргументу "за" і "проти".

Письмо

Я умію писати зрозумілі детальні повідомлення по широкому кругу питань, що цікавлять мене. Я умію писати есе або доповідь, освітлюючи питання або аргументуючи точку зору "за" і "проти". Я умію писати листи, виділяючи ті події і враження, які є для мене, - особливо важливими.


DALF або Diplôme approfondi de langue française

DALF - це найвищий ступінь, де крім володіння граматикою, фонетикою і середнім набором лексики, потрібні прекрасне знання мовної структури та повної сукупності понять системи французької мови з усіма лінгвістичними особливостями. DALF передбачає чотири варіанти тестів, Власники DALF, найпрестижнішого з усіх дипломів з французької мови як іноземної, звільняються від здачі вступних лінгвістичних тестів до вищих навчальних закладів Франції (згідно з декретом від 21 грудня 1988 р.). Однак отримати його дуже непросто. Для початку необхідно мати дипломи DELF 1-го і 2-го ступеня. За відсутністю таких, можна спробувати здати контрольний тест на допуск до DALF, який, у свою чергу, звільняє від отримання дипломів DELF, але не засвідчується офіційним сертифікатом. Обмежень за часом між іспитами також немає. Атестація відбувається після кожного зданого тесту, а диплом DALF видається після всіх чотирьох успішно витриманих випробувань.

Рівень С1.

Розуміння

1. Аудиювання

Я розумію розгорнуті повідомлення навіть якщо вони мають нечітку логічну структуру і смислові зв'язки не виражені експліцитно. Я майже вільно розумію всі телепередачі і фільми.

2. Читання

Я розумію великі складні нехудожні і художні тексти, їх стилістичні особливості. Я розумію також спеціальні статті і технічні інструкції великого об'єму, навіть якщо вони не стосуються сфери моєї діяльності.

Говоріння

1. Діалог

Я умію спонтанно і нашвидку, не зазнаючи труднощів в підборі слів, виражати свої думки. Моя мова відрізняється різноманітністю мовних засобів і точність їх вживання в ситуаціях професійного або повсякденного спілкування. Я умію точно формулювати свої думки і висловлювати свою думку, а також активно підтримувати будь-яку бесіду.

2. Монолог

Я умію зрозуміло і докладно викладати складні теми, об'єднувати в єдине ціле складові частини, розвивати окремі положення і робити відповідні виводи.

Письмо

Я умію чітко і логічно виражати свої думки у письмовій формі і детально освітлювати свої погляди. Я умію детально викладати в листах, вигадуваннях, доповідях складні проблеми, виділяючи те, що мені представляється найбільш важливим. Я умію використовувати мовний стиль, відповідний передбачуваному адресатові.

Рівень С2.

Розуміння

1. Аудиювання

Я вільно розумію будь-яку розмовну мову при безпосередньому або опосередкованому спілкуванні. Я вільно розумію мову носія мови, що говорить в швидкому темпі, якщо у мене є можливість звикнути до індивідуальних особливостей його вимови.

2. Читання

Я вільно розумію всі типи текстів, включаючи тексти абстрактного характеру, складні в композиційному або мовному відношенні: інструкції, спеціальні статті і художні твори.

Говоріння

1. Діалог

Я можу вільно брати участь в будь-якій розмові або дискусії, володію всілякими ідіоматичними і розмовними виразами. Я нашвидку висловлююся і умію виражати будь-які нюанси значення. Якщо у мене виникають труднощі у використанні мовних засобів, я умію швидко і непомітно для тих, що оточують перефразовувати свій вислів.

2. Монолог

Я умію нашвидку вільно і аргументовано висловлюватися, використовуючи відповідні мовні засоби, залежно від ситуації. Я умію логічно побудувати своє повідомлення так, щоб привернути увагу слухачів і допомогти їм відзначити і запам'ятати найбільш важливі положення.

Письмо

Я умію логічно і послідовно виражати свої думки у письмовій формі, використовуючи при цьому необхідні мовні засоби. Я умію писати складні листи, звіти, доповіді або статті, які мають чітку логічну структуру, що допомагає реципієнтові відзначити і запам'ятати найбільш важливі моменти. Я умію писати резюме і рецензії як на роботи професійного характеру, так і на художні твори.

Порівняльна характеристика екзаменів на різних рівнях

Завдання/тривалість А1 А2 В1 В2 С1 С2
Аудіювання 20 хв 25 хв 25 хв 30 хв 40 хв
Читання 30 хв 30 хв 35 хв 1 год 50 хв
Письмо 30 хв 45 хв 45 хв 1 год 2 год 30 хв
Говоріння 5-7 хв на підготовку, 3 хв виступ 6-8 хв на підготовку, 4 хв виступ 10 хв на підготовку, 5 хв виступ 20 хв підготовка, 10 хв виступ Приклад
Всього часу 1 год 20 хв 1 год 40 хв 1 год 45 хв 2 год 30 хв Приклад