Сехнассах мак Блахмайк

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 01:27, 21 травня 2017, створена Uawikibot1 (обговорення | внесок) (Ієрархія заголовків починається із 3-х '='. WikiProject Check Wikipedia. ID #7)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Сехнассах мак Блахмайк — (ірл. — Sechnassach mac Blathmaic) — верховний король Ірландії. Король Бреги. Час правління: 665–671 роки. Син верховного короля Ірландії на ймення Блахмак мак Аедо Слайне. Успідкував трон свого батька після того як два брати — співправителі Ірландії королі Діармайт мак Аедо Слайне та Блахмак мак Аедо Слайне померли від чуми у 665 році. Нащадок короля на ймення Аед Слайне мак Діармайт. Належав до клану Сіл н-Аедо Слайне (ірл. — Síl nÁedo Sláine) — однієї з гілок королівської династії південних О'Нейлів — нащадків короля Ніла Дев'яти Заручників.

Походження і прихід до влади

Батько і дядько короля Сехнассаха мак Блахмайка померли під час страхітливої епідемії чуми, яка ввійшла в історію як пошесть Буйде Хонайлл (ірл. — Buide Chonaill) — Жовта Чума, що почалась у 664 році.

Літопис «Видіння Конна Сто Битв» (ірл. — Baile Chuinn Cétchathaigh) не включає Сехнассаха мак Блахмайка та його брата Кенна Фаелада мак Блахмайка (помер у 675 році) в список верховних королів Ірландії. Цей літопис був складений у 695 році за часів короля Фінснехти Фледаха (ірл. — Fínsnechta Fledach), що в свій час вбив Кенна Фаелада мак Блахмайка. Вважається, що укладач цього літопису навмисно викинув зі списку кількох королів, щоб догодити правлячому королю, враховуючи його симпатії та антипатії.

Племена та королівства в Ірландії в ранньому середньовіччі.

Одруження Сехнассаха мак Блахмайка та список його союзників свідчить про близькі стосунки цього короля з васальним королівством Лейнстер. В той час Ірландія була розділена на низку королівств і влада верховного короля була номінальною та умовною. Серед могутніх королівств Ірландії того часу були королівства Ленстер (Лагін), Коннахт, Мюнстер (Муму), Дал Ріада, Ольстер (Улад), Айргіалла і низка дрібних залежних королівств.

Родина

Дружиною короля була Фінделб інген Хеллайг (ірл. — Findelb ingen Chellaig) — дочка Келлаха Куаланна (ірл. — Cellach Cualann) (помер у 715).

Король мав три дочки:

Бе Файл (ірл. — Bé Fáil)

Мургал (ірл. — Murgal)

Мумайн (ірл. — Mumain)

Синів у короля не було.

Правління і смерть

Про правління короля Сехнассаха мак Блахмайка літописи пишуть мало. Повідомляють про його смерть. Він був убитий в листопаді 671 року Дуб Дуїном (ірл. — Dub Dúin) — вождем клану Кенел Койрпрі (ірл. — Cenél Coirpri) — однієї з гілок королівської династії О'Нейлів під час військової сутички в долині річки Бойн біля Клонарда. Його брат Кенн Фаелад мак Блахмайк (ірл. — Cenn Fáelad) успадкував трон.

Джерела

  • Byrne, Francis John (1973), Irish Kings and High-Kings, London: Batsford, ISBN 0-7134-5882-8.
  • Irwin, Philip (2004). «Sechnassach mac Blaímaic (d. 671)». Oxford Dictionary of National Biography. Retrieved 2007-10-18.
  • Charles-Edwards, T. M. (2000), Early Christian Ireland, Cambridge: Cambridge University Press, ISBN 0-521-36395-0.
  • Mac Niocaill, Gearóid (1972), Ireland before the Vikings, The Gill History of Ireland 1, Dublin: Gill & Macmillan, ISBN 0-7171-0558-X.


Попередник:
Діармайт мак Аедо Слайне
Верховний король Ірландії
665671
Наступник:
Кенн Фаелад мак Блахмайк