Відмінності між версіями «Сикарії»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
(Додаткова інформація з посиланнями на першоджерела.)
Мітки: Візуальний редактор перше редагування
(уточнення, оформлення, вікіфікація)
Серед сикаріїв були люди різного штибу, включаючи і професійних убивць, які працювали, в тому числі, і на самих римлян. [[Йосип Флавій]] повідомляє, що вбивці воліли діяти в натовпі, що дозволяло зробити більший ефект і заодно, давало нападнику можливість сховатися.
 
Сикарії були, разом з зелотами (проте, часто конфліктували з ними), та були однією з рушійних сил у першій юдейської війні. Сикарії вели активні бойові дії, одночасно знищуючи запаси власного продовольства для більшого озлоблення євреїв які борються-повстанців. Після розгрому, деяке число сікаріївсикаріїв утекло до ЄгипетуЄгипту і Кірени[[Кирена|Кирени]], де продовжили боротьбу проти римлян. Останні юдейські сікаріїсикарії покінчили із собою в Масаді[[Масад]]і у 73 році після трирічної облоги римськими військами.
 
Згадки про сікаріївсикаріїв є декількох місцях Талмуду[[Талмуд]]у. Був введений спеціальний термін "«сікарікон"» під яким в Талмуді розуміються особи, що незаконно привласнювали чуже майно, а також закони про це майно. &nbsp; Цей термін було введено в законодавчий обіг в зв'язку з широким розповсюдженням цього явища в Іудеї після військових дій Тіта[[Тит]]а<ref>Талмуд, Мішна і&nbsp; Тосефта, розділ Зраім  трактат Бікурім І.2    Талмуд  пер. Н. Переферкович т. 1 ст. 399</ref><ref>Талмуд, Мішна і  Тосефта, розділ Зраім  трактат Бікурім ІІ. 3   Талмуд  пер. Н. Переферкович  т. 1 ст. 404</ref><ref>Талмуд, Мішна і  Тосефта, розділ Нашім трактат Гіттін  V, 6  Талмуд пер. Н.Переферкович  т. 3 ст. 359</ref><ref>Талмуд, Мішна і  Тосефта, розділ Таhарот  трактат Махширін I,6  Талмуд  пер. Н.Переферкович  т.6 ст.359</ref>.
 
== Примітки ==
Згадки про сікаріїв є декількох місцях Талмуду. Був введений спеціальний термін "сікарікон" під яким в Талмуді розуміються особи, що незаконно привласнювали чуже майно, а також закони про це майно.  Цей термін було введено в законодавчий обіг в зв'язку з широким розповсюдженням цього явища в Іудеї після військових дій Тіта.
{{reflist}}
 
Талмуд , Мішна і  Тосефта, розділ Зраім  трактат Бікурім І.2    Талмуд  пер. Н.Переферкович т.1 ст.399
 
Талмуд , Мішна і  Тосефта, розділ Зраім  трактат Бікурім ІІ.3   Талмуд  пер. Н.Переферкович  т.1 ст.404
 
Талмуд , Мішна і  Тосефта, розділ Нашім трактат Гіттін  V, 6       Талмуд  пер. Н.Переферкович  т.3 ст.359
 
Талмуд , Мішна і  Тосефта, розділ Таhарот  трактат Махширін I,6  Талмуд  пер. Н.Переферкович  т.6 ст.359
 
<br />
 
== Посилання ==
* [http://books.google.de/books?id=4bE3AAAAIAAJ&pg=PA47&lpg=PA47&dq=Sikarier&source=bl&ots=Pkt5hkgs2j&sig=t1XIACcwcxL7y9jTLq8mc4Zd2WQ&hl=de&ei=XxxBSrODJMTAsgbsi_C8CA&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=6#v=onepage&q=Sikarier&f=false СікаріїСикарії] {{ref-de}}
 
{{Judaism-stub}}