Символ віри: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][очікує на перевірку]
(вікіфікація)
Немає опису редагування
Мітки: Візуальний редактор Редагування з мобільного пристрою Редагування через мобільну версію
 
Рядок 1: Рядок 1:
'''Си́мвол Ві́ри''' — це коротко і точно викладене вчення про те, у що повинні вірувати [[Християнство|християни]].Цей стародавній виклад віри був складений на І і II Вселенських Соборах (325-381 рр.) для того, щоб назавжди зберегти вчення Церкви, захистивши його від неправдивих тлумачень та викривлень.
{{без виносок|дата=липень 2019}}
'''Си́мвол Ві́ри''' — короткий і точний виклад усіх істин християнської віри, важлива складова так званого [[Святе Передання|святого Передання]].


== Історія ==
== Історія ==

Поточна версія на 20:46, 10 лютого 2023

Си́мвол Ві́ри — це коротко і точно викладене вчення про те, у що повинні вірувати християни.Цей стародавній виклад віри був складений на І і II Вселенських Соборах (325-381 рр.) для того, щоб назавжди зберегти вчення Церкви, захистивши його від неправдивих тлумачень та викривлень.

Історія[ред. | ред. код]

З-поміж кількох давніх ісповідань тепер загальноприйнятий текст Символа віри, схвалений на Нікейському (325) і Константинопольському (381) Вселенських Соборах, починається словом «Вірую…»[1]. Символ віри промовляється у прилюдних і приватних моліннях і співається або читається на літургії (з 5 ст.). Виголошення Символу Віри з найдавніших часів вимагається від охрещуваного; якщо ж хрестять немовлят (у католицьких і православних церквах), то Символ Віри читає за нього хрещений (хресний) батько. Як популярний молитовний текст «Вірую…» вмістив у «Азбуку» (1574) Іван Федоров, а згодом у свій «Буквар» Тарас Шевченко.

Згадка у Символі віри про походження Святого Духа «від Отця» з додатком «і Сина» (Filioque, як це поширилось у західній церкві) знайшла найрізноманітнішу інтерпретацію у західних і східних християнських церквах і стала одним з пунктів їхнього розколу 1054 року. Українські полемічні твори 16 — 17 ст. присвячували цьому питанню особливу увагу. Православна Церква не визнає додатку «і Сина». Українська Греко-Католицька Церква, прийняла цей додаток на Замойському Соборі 1720.

У православ'ї весь Символ віри складається з дванадцяти членів, і в кожному з них міститься особлива істина, або, як ще називають, догмат православної віри. Варто відзначити, що за цими догмами віри живе і Католицька Церква, але під редагуванням 1014 року.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]